Akademia Sztuk Pięknych (ASP) czy… Akademia Sztuki Piękności ;-) | PJATK w Gdańsku

Akademia Sztuk Pięknych (ASP) czy… Akademia Sztuki Piękności ;-)

27.05.2012, 7:58

Wydawałoby się, że nazwa Akademii Sztuk Pięknych jest tak utrwalona w świadomości społecznej, że trudno przypisać jej inne znaczenie. Okazuje się jednak, że przy pewnej dozie kreatywności – można.

Od pewnego czasu w sieci dostępna jest oferta “krakowskiej ASP” (http://asp.edu.pl), w dodatku związana z prestiżową domeną edukacyjną “.edu” (której używają w większości uniwersytety i instytuty badawczo-naukowe). Okazuje się jednak, że absolwenci “krakowskiej ASP” pracować będą m.in. jako manikiurzystki, specjaliści od pilingu i maseczek kosmetycznych :-) Dzieje się tak dlatego, że skrót ASP rozwija się tam jako… Akademia Sztuki Piękności (a nie jako Akademia Sztuk Pięknych).

Cóż – jak zwykle opakowanie nie jest tym samym co zawartość… :-)