Das Vampyrenstand Wystawa halloweenowa i Noc Bardzo Złych Filmów SNM zaprasza: 08.11 | PJATK w Gdańsku

30.10.2013, 13:06

vampiria

Szanowni Państwo,

już niedługo Halloween, czyli pamiątka starożytnego, celtyckiego Samhain. Według pradawnych wierzeń, w tę właśnie noc  duchy osób, które zmarły w trakcie minionego roku, oraz tych, które się jeszcze nie narodziły, zstępują na ziemię w poszukiwaniu żywych.

To właśnie dlatego Celtowie gasili wszelkie ogniska i przebierali się za dziwne maszkary – ich domy miały wyglądać na zimne i niegościnne. Z drugiej strony – dla wędrujących samhainowych duchów wystawiano żywność i napitki, często z dala od ludzkich siedzib.

Z tej okazji Wydział Sztuki Nowych Mediów zaprasza na dwa wydarzenia (zw względów logistycznych zostaną one przesunięte o kilka dni – na piątek 8 listopada).

W piątek, 08 listopada, w nocy odbędzie się wernisaż wystawy grafik Andrzeja Masianisa pt. Das Vampyrestand. Prezentowane będą ilustracje do książki Dracula i rysunki tematycznie powiązane z groźnym Światem Dzieci Nocy. Będzie można porozmawiać z Artystą, dowiedzieć się na czym polega jego praca i w jaki sposób zdobywa tak mroczne zlecenia :-)

Tych, którym wampiry i wilkołaki niestraszne – serdecznie zapraszamy!

Tej samej nocy planujemy zorganizować Noc Filmów Tak Złych, Że Aż Dobrych. Szczegóły wydarzenia już dziś pojawią się na naszym profilu Facebook.

ZAPRASZAMY!