Das Vampyrenstand Wystawa halloweenowa i Noc Bardzo Złych Filmów SNM zaprasza: 08.11 | PJATK w Gdańsku

Das Vampyrenstand Wystawa halloweenowa i Noc Bardzo Złych Filmów SNM zaprasza: 08.1130.10.2013, 13:06

vampiria

Szanowni Państwo,

już niedługo Halloween, czyli pamiątka starożytnego, celtyckiego Samhain. Według pradawnych wierzeń, w tę właśnie noc  duchy osób, które zmarły w trakcie minionego roku, oraz tych, które się jeszcze nie narodziły, zstępują na ziemię w poszukiwaniu żywych.

To właśnie dlatego Celtowie gasili wszelkie ogniska i przebierali się za dziwne maszkary – ich domy miały wyglądać na zimne i niegościnne. Z drugiej strony – dla wędrujących samhainowych duchów wystawiano żywność i napitki, często z dala od ludzkich siedzib.

Z tej okazji Wydział Sztuki Nowych Mediów zaprasza na dwa wydarzenia (zw względów logistycznych zostaną one przesunięte o kilka dni – na piątek 8 listopada).

W piątek, 08 listopada, w nocy odbędzie się wernisaż wystawy grafik Andrzeja Masianisa pt. Das Vampyrestand. Prezentowane będą ilustracje do książki Dracula i rysunki tematycznie powiązane z groźnym Światem Dzieci Nocy. Będzie można porozmawiać z Artystą, dowiedzieć się na czym polega jego praca i w jaki sposób zdobywa tak mroczne zlecenia :-)

Tych, którym wampiry i wilkołaki niestraszne – serdecznie zapraszamy!

Tej samej nocy planujemy zorganizować Noc Filmów Tak Złych, Że Aż Dobrych. Szczegóły wydarzenia już dziś pojawią się na naszym profilu Facebook.

ZAPRASZAMY!

YABC2013

Rekrutacja WSNM 2016

Informacje bieżące

Kurs Japońskiego

CISCO

  • © 2020 PJATK - Wydział Informatyki i Wydział Sztuki Nowych Mediów :: ul. Brzegi 55, tel. 0-58 683 59 75 :: współpraca: bank zdjęć Pixmac.pl