Edredon na 20 Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach | PJATK w Gdańsku

Edredon na 20 Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach

13.09.2012, 21:20

Edredon na TargachPodczas 20 Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach przedstawiciele PJWSTK zaprezentowali pojazd o nazwie EDREDON.

Bezzałogowy pojazd nawodny edredon widoczny na zdjęciach został wytworzony przez zespół prof. Zygmunta Kitowskiego w ramach wcześniejszego projektu. Na obecnym etapie konsorcjum w nowym składzie: AMW w Gdyni, firma Sprint S.A. oraz PJWSTK jako lider, rozwija projekt w dwóch kierunkach. Pierwszym jest wyposażenie edredona we współpracujący z nim podwodny pojazd inspekcyjny. Drugim celem jest nadanie edredonowi cech autonomiczności – chodzi o to, by pojazd mógł samodzielnie realizować proste misje, na przykład śledzenie celu, powrót do bazy itp.

Wcześniejszy artykuł o edredonie