Gildia – Koło Naukowe RPG i cRPG | PJATK w Gdańsku

Gildia – Koło Naukowe RPG i cRPG

01.01.2010, 12:56

Gildia-LEAD

SF albo fantasy to Twoje hobby? Interesujesz się grami RPG? Rzucałeś kostkami na sesjach, walcząc z orkami i smokami? A może wolisz komputerowe cRPG? Czy tytuły takie jak Baldur’s Gate, Vampire: Bloodlines albo Wiedźmin wywołują u Ciebie miłe wspomnienia?

Jeśli na któreś z tych pytań odpowiadasz TAK – dołącz do nas! W gdańskiej PJWSTK powstaje unikalne, uczelniane Koło Graczy RPG. Jeśli chcesz podzielić się swoim hobby z przyjaciółmi, wspólnie zbudować wizję RPG@PJWSTK i nauczyć się czegoś nowego o grach – to Gildia jest projektem właśnie dla Ciebie!

Czym jest Gildia?

Gildia to unikalny pomysł na poważne potraktowanie własnego hobby. Będziemy zajmować się graniem, projektowaniem gier i pisaniem scenariuszy. Noc nie należy tylko do Yume Club – zorganizujemy sesję RPG w mrocznych czeluściach naszego budynku. Chcemy poznać i rozszerzyć własne możliwości – wspólnie nauczyć się, jak można stworzyć grę cRPG. Dobrą, grywalną grę o której wszyscy będą mówili: klimatyczna! Chcemy zrobić coś, co pozwoli nam wypromować się i uczestniczyć w projektach komercyjnych firm – takich jak CD Projekt.

Wiedźmin 2 nadchodzi wielkimi krokami – może staniemy się jego częścią?

Kogo szukamy? Odpowiedź jest prosta: wszystkich, którzy chcą się zabawić i przy okazji czegoś nauczyć. Nie ważne, czy jesteś wytrawnym programistą, czy tylko okazyjnym projektantem stron WWW. Nie ważne, czy jesteś doświadczonym Mistrzem Gry, czy tylko amatorem gier komputerowych. A może zawsze marzyłeś, żeby napisać książkę, albo jak Tolkien – stworzyć własny świat i zaludnić go mitycznymi stworami? Gildii przyda się każdy – wystarczą mocne chęci zrobienia czegoś fajnego!

Jeśli jesteś zainteresowany, zgłoś mailowo chęć dołączenia do Gildii na adres wojmos@pjwstk.edu.pl. Wkrótce ustalimy najlepszy dla wszystkich termin spotkań.

Zapraszamy wszystkich studentów PJWSTK (dziennych i zaocznych).

Najbliższe spotkanie – pod koniec lutego.