Gorący lipiec w PJWSTKWarsztaty LARP 07-11.07 Specjalne miejsca dla Studentów PJWSTK! | PJATK w Gdańsku

28.05.2012, 10:43

Warsztaty LARP w PJWSTK, Wydział Sztuki Nowych MediówSzanowni Państwo,
Wydział Sztuki Nowych Mediów wraz z Gdańskim Klubem Fanastyki jest organizatorem lipcowych, wakacyjnych warsztatów LARP (Live Action Role Playing – terenowych gier RPG). Całotygodniowe warsztaty będą prowadzone przez profesjonalnych organizatorów tego typu eventów z Polski i zagranicy. Uczestnicy uzyskają też międzynarodowy Certyfikat Umiejętności wydawany przez stowarzyszenie organizatorów gier LARP.

Warsztaty będą się odbywać na terenie PJWSTK Gdańsk, noclegi zaś w hostelu City Center przy ul. Grobla Angielska (uwaga: noclegi są obowiązkowe także dla mieszkańców Gdańska – organizator zapewnia bowiem dodatkowe atrakcje i gry nocne). Dojazd do PJWSTK będzie zorganizowany przez GKF.

UWAGA: Podczas warsztatów będą odbywały się dodatkowe imprezy – m.in. zajęcia w gdańskim Muzeum Archeologicznym!

Ponadto w programie:

1. warsztaty pisania scenariuszy teatru żywego oraz reżyserii larpów;
  2. zajęcia z zakresu psychodramy;
  3. metody i techniki tworzenia scenariuszy larpowych w Polsce i na świecie (ze szczególnym uwzględnieniem USA, Włoch, Francji, Danii, Chin);
  4. zasady konstruowania dramy edukacyjnej i artystycznej;
  5. metody i techniki kreacji portretu psychologicznego postaci;
  6. wykorzystanie przestrzeni scenicznej;
  7. improwizacja teatralna, wybrane techniki aktorskie;
  8. wykorzystanie scenografii i środków technicznych w tworzeniu larpa;
  9. zasady bezpieczeństwa stosowane podczas przygotowywania i prowadzenia wydarzeń teatru żywego;
  10. publikacja powarsztatowa, zawierająca teksty uczestników i członków kadry prowadzącej.

Specjalni goście i prelegenci imprezy:

* Dariusz Domagalski – pisarz, felietonista i scenarzysta komiksowy
* Piotr „Kula” Milewski – uznany twórca larpów, wieloletni prezes Stowarzyszenia Twórców Gier „Funreal”, zdobywca Złotej Maski w 2011 r.
* Krzysztof „Shaman” Chmielewski – szef Działu Larpów w Gdańskim Klubie Fantastyki.

Warsztaty odbędą się w dniach 7-11.07.2012.

Uczelnia, jako współorganizator zapewnia swoim Studentom 5 miejsc “organizatorskich”. Osoby zainteresowane proszone są o wysłanie maila na adres prodziekana Wydziału Sztuki Nowych Mediów, Wojciecha Mościbrodzkiego (wojmos@pjwstk.edu.pl). W przypadku dużej liczby chętnych, przeprowadzone zostanie losowanie. UWAGA: Aby wziąć udział w losowaniu “miejsc organizatorskich” trzeba wysłać maila nie później niż do 10.06.2012.

Więcej informacji na stronie Gdańskiego Klubu Fantastyki