IT Camp w PJWSTK Gdańsk Środa, 18.04.2012 | PJATK w Gdańsku

IT Camp w PJWSTK Gdańsk Środa, 18.04.2012

10.04.2012, 8:09

IT Camp – wirtualizacja i technologie Datacenter
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że w gdańskim Wydziale Informatyki, 18 kwietnia (środa) odbędzie się IT Camp poświęcony wirtualizacji infrastruktury przedsiębiorstw oraz budowaniu dynamicznych infrastruktur datacenter w modelu Private Cloud.

Wydarzenie jest podzielone na 4 częsci. Pierwsza z nich omawia nowości i zmiany dotyczące wirtualizacji, które przyniesie Windows 8. Zaprezentowane zostaną możliwości platformy, które można wykorzystać zarówno w przypadku małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Kolejna część spotkania pozwoli odpowiedzieć na pytanie “Czy zarządzanie infrastrukturą IT musi być trudne?”. Szczególna uwaga zostanie poświęcona automatyzacji i centralnemu zarządzaniu. Sesja ta pokaże jak w szybki sposób przygotować do działania tysiące stacji roboczych i serwerów, a także jak zarządzać i monitorować tak duże środowiska.

Trzecia sesja poruszy temat modnych ostatnio chmur obliczeniowych. Modele biznesowe nieubłaganie dążą do wykorzystania usług dostarczanych przez chmury wirtualizacyjne, zarówno te prywatne jak i publiczne. Najbliższe 3 lata przyniosł duży wzrost zainteresowania tego typu infrastrukturą. Każdy specjalista IT, chcąc być na bieżąco z kierunkami rozwoju technologii informatycznych musi rozumieć w jaki sposób działają chmury obliczeniowe i jak można je wykorzystać w przedsiębiorstwie. Oprócz wprowadzenia do tematu chmur, zaprezentowane zostaną sposoby budowy rozwiązań tego typu.

Ostatnia część spotkania to warsztaty techniczne, w trakcie których uczestnicy będą mieli okazję przećwiczyć wdrażanie systemów i klastrów wysokiej dostępności, monitorowanie środowisk informatycznych oraz automatyzacją zadań.

Do wzięcia udziału w spotkaniu wymagana jest rejestracja w serwisie wss.pl/codeguru.pl:

Jest tam również dostępna szczegółowa agenda.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!