Komunikat Rektora PJATK | PJATK w Gdańsku

Komunikat Rektora PJATK

28.02.2020, 13:36

Komunikat Rektora PJATK w sprawie sytuacji epidemiologicznej we Włoszech i krajach azjatyckich

Szanowni Państwo,

w trosce o Państwa bezpieczeństwo i samopoczucie oraz w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną apelujemy o śledzenie bieżących doniesień dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 i przestrzegamy przed podjęciem decyzji o wyjazdach zagranicznych.

Studentom i studentkom, którzy w ostatnich dniach wrócili z krajów azjatyckich oraz Włoch – w szczególności z regionów: Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum – stanowczo zalecamy ograniczenie aktywności społecznej poprzez dwutygodniową kwarantannę (pozostanie w domu) oraz obserwację stanu zdrowia.

Powyższa decyzja dotyczy także pracowników Uczelni powracających z tych krajów.

Władze Uczelni podjęły również decyzję o wstrzymaniu planowanych wyjazdów pracowników i studentów PJATK do krajów azjatyckich i Włoch.

Nieobecność na zajęciach zostanie usprawiedliwiona na podstawie skanów dokumentów podróży w rejony najbardziej zagrożone z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem COVID-19.

Studenci proszeni są o przesyłanie ich na adres e-mail: dziekanat@pja.edu.pl, a pracownicy na adres: kadry@pja.edu.pl.

Prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na stan zdrowia, a w przypadku pojawienia się niepokojących objawów chorobowych o kontakt telefoniczny lub mailowy z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym. Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił również całodobową infolinię o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia. Numer infolinii: 800-190-590.

Śledzimy na bieżąco rozwój wydarzeń i rekomendacje właściwych służb na wypadek konieczności podjęcia dalszych działań.

Bezpieczeństwo całej społeczności akademickiej jest dla nas najważniejsze, wobec czego postanowiliśmy podjąć szczególne środki ostrożności:

• zaapelowaliśmy do studentów i pracowników uczelni przybywających z krajów podwyższonego ryzyka, aby zachowali 14-dniową kwarantannę,
  • wprowadziliśmy dezynfekcję klamek, poręczy i przycisków wind na terenie całej uczelni,
  • przy wejściach do uczelni umieszczone zostaną zbiorniki ze środkiem dezynfekującym,
  • w toaletach na terenie uczelni dostępne będzie mydło z funkcją dezynfekcji,
  • w toaletach pojawią się naklejki z instrukcją skutecznego mycia rąk.

Z wyrazami szacunku,
Dr hab. Jerzy Paweł Nowacki
Rektor PJATK

logo_male_aktualnosci