Noc Muzeów na PJATK! | PJATK w Gdańsku

Noc Muzeów na PJATK!08.05.2019, 9:50

Dziękujemy za tak liczne przybycie na naszą Noc Muzeów! Poniżej przedstawiamy program oraz fotorelację z wydarzenia.  Do zobaczenia za rok!

18 maja 2019

Od Polski do Japonii – przekrocz granice, uwolnij wyobraźnię!

Tej nocy zapraszamy w niezwykłą podróż, która poprowadzi przez dalekie kraje oraz światy wyobrażone. Z nastaniem nocy budzi się twórczy potencjał. Uwolnij go i stwórz własne dzieła używając technik z różnych okresów historycznych i części świata! Może inspiracją staną się prace naszych studentów? Na tę okazję swoje wystawy przygotowało kilka pracowni Wydziału Sztuki Nowych Mediów PJATK Gdańsk. Wydział Informatyki wtajemniczy nas w sztukę tworzenia za pomocą narzędzi programistycznych. Postaramy się również, byście poczuli się u nas jak w Kraju Kwitnącej Wiśni i poznali fascynującą kulturę Japonii.

Wstęp wolny na wszystkie atrakcje.

PROGRAM

 

19.00-20.00 –  Japonia – kraj tradycji i nowoczesności

Nasi goście specjalni, pani Miko Ueyama oraz jej syn, pan Ken Ueyama, opowiedzą o swojej ojczyźnie. Na wstępie przedstawią japoński koncept wolności. Czy różni się od naszego, zachodniego spojrzenia na wolność? Następnie przejdą do japońskich tradycji oraz mitologii. Przekonaj się, jak Japończycy łączą nowoczesność z wielowiekową tradycją.

 

19.00-20.30 – Warsztat „Miś, który programuje”

Wiek uczestników 9-13

Zapisy: WYPEŁNIJ FORMULARZ

Programowanie nie jest straszne! Szczególnie jeśli robi się to za pomocą gry planszowej. Łamiemy stereotypy i oswajamy dzieci z programowaniem poprzez świetną zabawę. Nie jest wymagana znajomość zasad programowania.

 

19.00-21.00 – Warsztat graficzny

Wiek uczestników 15+

Zapisy: WYPEŁNIJ FORMULARZ

Wczesne techniki graficzne, czyli nieograniczone możliwości wyobraźni przy wykorzystaniu prostego warsztatu. Uczestnicy dowiedzą się, jakich metod używano w przeszłości i stworzą własne grafiki używając poznanych sposobów.

 

19.30-20.00 – „Świnki”

Nie wszystko jest takim, jak się wydaje – o tym przekonają się młodsi i starsi widzowie podczas pokazu filmu animowanego w reżyserii Piotra Łańcuckiego.

 

20.00-21.30 – „BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny”

Pokaz filmu dokumentalnego w reżyserii Marcina Borchardta połączony ze spotkaniem z producentem filmu – Darkiem Dikti.

Historia wybitnego polskiego malarza Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem, niezwykle popularnym dziennikarzem muzycznym, cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny, precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich.

 

20.30-21.00 | 21.00-21.30 | 21.30-22.00 – Jak się tworzy gry?

Koło Naukowe Hash Code opowie jak wygląda tworzenie gry od strony programisty. Jakich narzędzi się do tego używa? Jakie pułapki czyhają na początkujących twórców gier? Może ta prezentacja zainspiruje cię do stworzenia własnej gry!

 

20.00-22.00 – Origami czyli cuda z papieru

Wyczaruj zwierzęta i kwiaty dzięki uwielbianej przez Japończyków sztuce składania papieru. Uczy ona cierpliwości, poprawia koncentrację i sprawia wiele radości. Figury mają różne stopnie trudności, dlatego jest to zabawa dla osób w każdym wieku.

 

20:00-21:00 – Wykład „Świat wierzb i kwiatów – cała prawda o gejszach

Gejsze od zawsze fascynowały ludzi Zachodu, jednak ich rola często była błędnie rozumiana. Dowiedz się, jak naprawdę wygląda ich życie. Wykład poprowadzi Barbara Drozd, studentka Wydziału Sztuki Nowych Mediów. Opowie zarówno o historii tego zawodu, jak też codzienności współczesnych gejsz, których w Japonii jest obecnie około tysiąca.

 

19.00-23.00 – Strefa gier planszowych

Zapraszamy fanów planszówek do wspólnej zabawy. Dostępne tytuły są zróżnicowane pod względem trudności czy ilości graczy, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

 

19.00-23.00 – Uwolnij książkę! Nocny bookcrossing

Książki kochają być czytane. Odkurz swoją biblioteczkę i powymieniaj się z innymi fanami literatury. Obowiązuje zasada książka za książkę. Gatunek nie ma znaczenia – każdy znajdzie swojego amatora. Prosimy o nie przynoszenie podręczników szkolnych, słowników, starych encyklopedii itd.

 

19.00-23.00 – Wyjdź poza ramy. Ekspozycja fotografii 3D

Włóż okulary 3D i zobacz jak fotografie ożywają w twoich rękach. Prace powstały w pracowni fotografii pod okiem dr Leszka Żurka. Będzie można również podziwiać zdjęcia stereoskopowe dawnej Japonii.

 

19.00-23.00 – Pokój Haiku

Uchwyć moment za pomocą słów i utwórz swój własny utwór haiku! To japońska forma poezji, która podkreśla ulotność chwili oraz piękno natury.

 

20.00-22.30 – Otwarta pracownia malarska

Poczuj się jak prawdziwy artysta i stań przy sztaludze. Może stworzysz wiekopomne dzieło? Wystarczy, że weźmiesz pędzel w dłoń i dasz się ponieść wyobraźni.

 

19.00-23.00 – Przegląd Prac Studentów Wydziału Sztuki Nowych Mediów PJATK Gdańsk.

Efekty swojej pracy przedstawią: Pracownia Fotografii, Pracownia Rysunku i Malarstwa, Pracownia Ilustracji oraz Plakatu. Wybierz się w podróż przez style oraz techniki i przekonaj się, jak jeden temat może sprowokować lawinę pomysłów.

Więcej informacji o tegorocznej Nocy Muzeów: nocmuzeow.ikm.gda.pl

Noc Muzeów 2019 PJATK Gdańsk

 

Noc Muzeów 2019 PJATK GdańskNoc Muzeów 2019 PJATK GdańskNoc Muzeów 2019 PJATK GdańskNoc Muzeów 2019 PJATK GdańskNoc Muzeów 2019 PJATK GdańskNoc Muzeów 2019 PJATK Gdańsk Noc Muzeów 2019 PJATK Gdańsk

YABC2013

Rekrutacja WSNM 2016

Informacje bieżące

Kurs Japońskiego

Biuro Karier

  • © 2020 PJATK - Wydział Informatyki i Wydział Sztuki Nowych Mediów :: ul. Brzegi 55, tel. 0-58 683 59 75 :: współpraca: bank zdjęć Pixmac.pl