Nowa specjalizacja dla studentów Wydziału Informatyki | PJATK w Gdańsku

Nowa specjalizacja dla studentów Wydziału Informatyki

10.07.2014, 15:54

thumb - komputeryNowa specjalizacja informatyczna: Inżynieria Gier Komputerowych
Począwszy od przyszłego semestru Wydział Informatyki wprowadza nową specjalizację związaną z wytwarzaniem gier komputerowych - Inżynierię Gier Komputerowych. Kluczowe przedmioty obejmą Programowanie grafiki, Modelowanie 3D dla gier, Wytwarzanie gier, a także Modele biznesowe związane z wprowadzaniem ich na rynek. Obok programowania z użyciem OpenGL  nauka obejmie m.in. technologie Blender, Gimp, Photoshop, Maya, Flash oraz środowiska Unity lub Cocos2D.  Zajęcia, obok wykładowców PJATK, poprowadzą specjaliści z wybrzeżowych firm zajmujących się tematyką gier komputerowych. Animatorem specjalizacji i jej naturalnym opiekunem jest dr inż. Jacek Lebiedź.