Piracka Banderaznowu na maszcie | PJATK w Gdańsku

Piracka Banderaznowu na maszcie

19.01.2010, 10:57

Walka z piractwem komputerowym jest nadal tak trudna, jak zwalczanie korsarzy na Morzu Karaibskim w XVI wieku. Agencji MPAA znowu nie udało się powstrzymać serwerów The Pirate Bay. Co prawda operator sieci CB3ROB ugiął się przed twardą postawą prawników i odciął TPB od sieci, ale… wyłączenie trwało tylko 1 dzień. Jeszcze wczoraj serwis ponownie był obecny w sieci (warto przypomnieć, że wcześniej serwery mieściły się na Ukrainie, a potem zostały przeniesione do holenderskiego bunkra przeciwatomowego).

Wygląda więc na to, że walka trwa, a piracka bandera nadal buntowniczo łopocze na maszcie.