PJATK w czołówce rankingu „Perspektywy” | PJATK w Gdańsku

PJATK w czołówce rankingu „Perspektywy”

19.06.2019, 13:33

W rankingu uczelni niepublicznych Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” PJATK zajęła 4. miejsce. Uczelnia uplasowała się wysoko także w zestawieniu kierunków w informatyce oraz rankingu pracodawców.

Ranking uczelni niepublicznych „Perspektywy” uwzględnia 20 wskaźników zgrupowanych w kryteriach: prestiż, absolwenci na rynku pracy, siła naukowa, warunki kształcenia, innowacyjność i umiędzynarodowienie studiów. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych jest najlepszą techniczną uczelnią niepubliczną. W zestawieniu krajowych uczelni niepublicznych zajęła miejsce w pierwszej piątce. Pierwsza pozycja należała do Akademii Leona Koźmińskiego, druga – SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego, trzecia – Uczelni Łazarskiego. Najlepszą piątkę zamknęła Akademia Finansów i Biznesu Vistula. To stawia Wydział Zamiejscowy w Gdańsku na drugim miejscu wśród uczelni niepublicznych na Pomorzu, zaraz za SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym w Sopocie.

Organizatorzy rankingu „Perspektywy” przygotowali także klasyfikacje według 68 kierunków. Wydział Informatyki PJATK poprawił wynik o pięć miejsc w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia, zajmując 20 lokatę. Biorąc pod uwagę uczelnie, nie wydziały, PJATK w nauczaniu informatyki zajmuje 10 miejsce w Polsce.

Absolwenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych są wysoko cenieni wśród pracodawców. W ich klasyfikacji PJATK zajęła miejsce w najlepszej trójce, obok ALK i SWPS.

W ogólnopolskim rankingu uczelni akademickich (posiadających uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora) PJATK uplasowała się w przedziale miejsc 61-70.

Rezultaty badania „Perspektyw” poznaliśmy 12 czerwca.

Pełne wyniki rankingu szkół wyższych oraz rankingu kierunków studiów „Perspektywy” 2019 są dostępne pod tym linkiem.

logoRSW

• © 2019 PJATK - Wydział Informatyki i Wydział Sztuki Nowych Mediów :: ul. Brzegi 55, tel. 0-58 683 59 75 :: współpraca: bank zdjęć Pixmac.pl