Porozumienie z firmą Software Improvements Pty Ltd. | PJATK w Gdańsku

Porozumienie z firmą Software Improvements Pty Ltd.

06.01.2010, 13:05

supertrooper081000132Na przełomie roku PJWSTK Gdańsk podpisała porozumienie z firmą Software Improvements Pty Ltd. z Australii, w ramach którego nasz ośrodek przygotuje i wdroży kurs metody analizy rozszerzonej SODIS (Software Development Impact Statement). Kurs zostanie przeprowadzony w oparciu o oprogramowanie Software Project Auditor dostarczone przez SIPL. Zainicjowana w ten sposób współpraca będzie kontynuowana w przyszłości – obie strony są zainteresowane dalszym rozwojem metody i implementującego ją oprogramowania. Inspiratorem zawartego porozumienia jest prof. Simon Rogerson, kierujący Centre for Computing and Social Responsibility Uniwersytetu De Montfort ( Leicester, Wielka Brytania). Współautorem metody SODIS jest prof. Don Gotterbarn z amerykańskiego East Tennessee State University.