Relacja: Odyseusze z PJATK w USA! | PJATK w Gdańsku

Relacja: Odyseusze z PJATK w USA!

16.07.2019, 13:20

Nasza drużyna z Koła Naukowego Odyseja Umysłu znalazła się w czołówce drużyn z całego świata!

Odyseja Umysłu jest międzynarodowym konkursem kreatywnego rozwiązywania problemów. Uczestnicy rozwijają zdolność logicznego myślenia, kreatywność oraz umiejętność pracy w zespole mierząc się z różnymi, często bardzo abstrakcyjnymi, problemami.

Nasi ,,Odyseusze” zdobyli w tym roku mistrzostwo Polski w swojej kategorii. Zagwarantowali sobie tym miejsce w światowym finale w Michigan, USA. Tam znaleźli się w pierwszej piątce drużyn, które zjechały z całego świata aby stanąć przed problemem inżynieryjnym pt. „Structure Toss”. Zadanie było dosyć podchwytliwe. Polegało na zbudowaniu konstrukcji, która nie tylko będzie stabilna ale też, jak podpowiada nazwa zadania, przetrwa „lot” na jak najdalszą odległość.

W chwilach wolnych od rozwiązywania zadań konkursowych, znaleźli też czas na zwiedzanie. Oto kilka widoków z ich podróży:

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na Facebooku:

www.facebook.com/PjatkGdansk

• © 2019 PJATK - Wydział Informatyki i Wydział Sztuki Nowych Mediów :: ul. Brzegi 55, tel. 0-58 683 59 75 :: współpraca: bank zdjęć Pixmac.pl