Relacja z II spotkania akademickiego – Zdolni z Pomorza | PJATK w Gdańsku

Relacja z II spotkania akademickiego – Zdolni z Pomorza

08.03.2017, 12:23

zdolni

Drugie spotkanie akademickie w ramach projektu Zdolni z Pomorza – Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych miało miejsce 25 lutego 2017 r.

Tematem spotkania było:  Budowa maszyny drukującej w technologii FDM w praktyce, czyli – składamy drukarkę 3D.

Całość spotkania rozpoczęła się krótkim wykładem na temat projektowania w rzeczywistości trójwymiarowej  3D przy użyciu oprogramowania Blender.

W dalszej części spotkania uczestnicy otrzymali za zadanie złożenie trzech drukarek 3D – z dostarczonych przez Uczelnię elementów konstrukcyjnych. Po kilku godzinach wspólnej pracy, drukarki zostały złożone i gotowe do użytkowania. Na koniec warsztatów zostały na nich wydrukowane drobne elementy przestrzenne.

Więcej informacji o projekcie: LINK

Poniżej prezentujemy zdjęcia ze spotkania.