Relacja z wizyty w PJATK w Gdańsku prof. D. Gotterbarna i prezentacji doktoratu mgr inż. M. A. Płotki | PJATK w Gdańsku

23.06.2015, 8:46

prof. D.G.

W dniach 5-7 czerwca 2015 r. mieliśmy przyjemność gościć na naszym Wydziale profesora Donalda Gotterbarna, wykładowcę amerykańskiego East Tennessee State University, uznanego specjalistę w dziedzinie inżynierii oprogramowania i etyki komputerowej. Prof. Gotterbarn jest m.in. autorem metodyki SODIS i współautorem, wspólnie z prof. Simonem Rogersonem, kodeksu ACM/IEEE Software Engineering Code of Ethics and Professional Practice. Prof. Gotterbarn jest jednocześnie promotorem doktoratu naszej Koleżanki, mgr inż. Małgorzaty Alicji Płotki na Uniwersytecie De Montfort w Leicester, Wielka Brytania.

Z okazji pobytu Profesora, na PJATK odbyła się publiczna prezentacja doktoratu mgr M. A. Płotki oraz otwarte seminarium, na którym prof. Gotterbarn podzielił się swoimi doświadczeniami w nauczaniu aspektów społecznych i etycznych. Zgromadzone audytorium z zaciekawieniem wsłuchiwało się w relację z doświadczeń naukowych Profesora. Po zakończeniu spotkania mieliśmy przyjemność usłyszeć wiele pozytywnych opinii na temat całości wydarzenia.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć wykonanych podczac pobytu Profesora w Gdańsku.

IMG_0475 IMG_0473 IMG_0472