Szkolnictwo techniczne na czasie – spotkanie dla gimnazjalistów | PJATK w Gdańsku

Szkolnictwo techniczne na czasie – spotkanie dla gimnazjalistów

23.11.2016, 12:40

PJATK_Logo

Jak ważne jest posiadanie wykształcenia technicznego na współczesnym rynku pracy, jakie są możliwości nabycia umiejętności np. w zakresie informatyki czy grafiki – między innymi o tym opowiedali trójmiejskim gimnazjalistom studenci Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Spotkanie odbyło się w czwartek 1 grudnia br. w Zespole Szkół Energetycznych przy ulicy Reja 25 w nadmotławskim grodzie. Zostało ono zorganizowane z programu promowania szkolnictwa zawodowego w Gdańsku. Celem spotkania było pokazanie młodzieży plusów wyboru szkoły technicznej. Również uświadomienie, że nauka w szkole zawodowej nie wyklucza dalszej drogi do studiowania. Wręcz przeciwnie – może być atutem szczególnie w dziedzinach technicznych. Gośćmi konferencji byli również pracodawcy współpracujący z ZSE. Opowiedzieli oni o możliwościach rozwoju i zatrudnienia w firmach o specyfice technicznej.

Gość spotkania – PJATK w Gdańsku – zaprosiliśmy gimnazjalistów m.in. do udziału w zabawach informatycznych i graficznych (to w ramach naszego stoiska w szkole). Pokazaliśmy również kilka artystycznych prac, wykonanych przez naszych studentów.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć ze spotkania:

20161201_115151_1 20161201_11185420161201_111839