Wycieczka do Tokio Znajdź śpiącą Japonkę | PJATK w Gdańsku

Wycieczka do Tokio Znajdź śpiącą Japonkę

28.08.2013, 8:37

tokioJeśli nie starcza nam czasu (lub pieniędzy), żeby w wakacje pojechać do Tokio – można zwiedzić je wirtualnie. Dzięki zastosowaniu fotografii 360 możemy zajrzeć do Kraju Kwitnącej Wiśni nie ruszając się sprzed komputera!

Oczywiście, nic nie zastąpi osobistego przeżycia podróży, ale i tak zajrzeć warto:

Dla chętnych – mała ciekawostka. Na zdjęciu jest gdzieś uwieczniona śpiąca Japonka. Czy komuś z Was uda się ją odnaleźć? Uprzedzamy: Tokio to wielkie miasto, wiec zadanie nie jest łatwe, nawet na maksymalnym przybliżeniu :-)

Fotografia 360 ma właściwie dwie odmiany. Ta pierwsza, pokazana na zdjęciu, to po prostu dookólne zdjęcie panoramiczne – obracając aparatem tworzymy zapis tego, co nas otacza. Drugie podejście jest “odwrotne” – aparat pozostaje bez ruchu, natomiast obrotowi poddajemy przedmiot. W ten sposób możemy zrobić “trójwymiarowe” odwzorowanie obiektu. W fotografii reklamowej nosi ono nazwę packshotu – i jest często stosowane w prezentacjach wirtualnych sklepów. Już niedługo będziemy robić je na zajęciach :-)