Wykład Otwarty: Sztuczna Inteligencja u o.o. Jezuitów :-) | PJATK w Gdańsku

Wykład Otwarty: Sztuczna Inteligencja u o.o. Jezuitów :-)

11.05.2010, 10:25

PJWSTK w Gdańsku organizuje kolejny Wykład Otwarty z adresowanego do szkół średnich cyklu Zostań Inżynierem. Tym razem prezentacja odbędzie się w gdyńskim zespole szkół gimnazjalno-licealnych o.o. Jezuitów i będzie poświęcona zagadnieniom Sztucznej Inteligencji. Omówione zostaną podstawowe zagadnienia technologiczne, wyzwania, które stoją przed informatykami, oraz bariery techniczne i sposoby ich przełamywania. Poruszone zostaną także problemy natury etycznej, które niesie ze sobą rozwój samodoskonalących się maszyn.

Temat wykładu: Sztuczna inteligencja i Algorytmy Genetyczne, czyli jak maszyny uczą się myśleć.

Miejsce: Liceum o.o. Jezuitów w Gdyni ul. Tatrzańska 35
Data: 12.05.2010, godz. 8:00-10.00