Zapisy na warsztaty Event Storming & DDD | PJATK w Gdańsku

Zapisy na warsztaty Event Storming & DDD26.04.2019, 14:25

Zapraszamy do udziału w ankiecie dotyczącej nowo powstającego koła naukowego, którego celem będzie rozwijanie wiedzy i doświadczenia w zakresie wykorzystania metody Event Storming oraz tworzenia oprogramowania zgodnie z podejściem Domain Driven Design.Ankieta ma na celu ustalenie poziomu aktualnej wiedzy i doświadczenia potencjalnych uczestników oraz wyznaczenie zagadnień, jakie są najbardziej interesujące. Wyniki ankiety pozwolą na organizacje wartościowych i interesujących merytorycznie spotkań. Spotkania będą odbywać się cyklicznie.

Event Storming to metoda warsztatowa, pozwalająca w prosty sposób odkrywać i modelować procesy biznesowe zachodzące w przedsiębiorstwie. Metoda angażuje zarówno osoby techniczne, jak i osoby związane z biznesem. Event Storming zakłada modelowanie na dwóch poziomach. Poziom strategiczny pozwala na odkrycie procesów zachodzących w przedsiębiorstwie oraz na wyznaczenie współzależności. Poziom taktyczny jest ściśle związany z wytwarzaniem oprogramowania i pozwala na wyznaczenie elementów ściśle związanych z oprogramowaniem. Podczas sesji taktycznej określane są bloki budujące, które są podstawowymi elementami podejścia Domain Driven Design.

Podejście Domain Driven Design stawia sobie za cel jak najlepsze odzwierciedlenie procesów biznesowych zachodzących w przedsiębiorstwie. Dzięki wprowadzeniu wspólnego języka pomiędzy osobami technicznymi i biznesem, możliwe jest modelowanie oprogramowania w taki sposób aby było ono zrozumiałe dla wszystkich uczestników projektu. Język dziedziny biznesu przekłada się bezpośrednio na elementy występujące w kodzie aplikacji. Domain Driven Design dostarcza wielu bloków, z których możemy budować nasze aplikacje. Podejście takie, znacznie rozszerza możliwości klasycznego wzorca warstwowego oraz dostarcza dodatkowej warstwy abstrakcji, która może być zamodelowana zgodnie z tym jak działa biznes. Zastosowanie dodatkowych rozwiązań, takich jak CQRS lub architektura heksagonalna pozwala na odseparowanie logiki biznesowej od kodu obsługującego infrastrukturę.

Ankietę znajdą Państwo pod adresem:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeTUwSxGFJOo8U-rY5TT8awBIWluLeaivGmOSlhuOTE8L5Tjg/viewform?vc=0&c=0&w=1 

Event Storming Koło Naukowe PJATK

YABC2013

Rekrutacja WSNM 2016

Informacje bieżące

CISCO

Kurs Japońskiego

  • © 2020 PJATK - Wydział Informatyki i Wydział Sztuki Nowych Mediów :: ul. Brzegi 55, tel. 0-58 683 59 75 :: współpraca: bank zdjęć Pixmac.pl