Zapraszamy na Dzień Japoński! | PJATK w Gdańsku

Zapraszamy na Dzień Japoński!

24.06.2019, 10:46

Po raz kolejny będziemy odkrywać przed Wami uroki Kraju Kwitnącej Wiśni.

Nieoczywista, pełna kontrastów, czerpiąca z bogatej historii, a jednocześnie wciąż będąca o jeden krok w przyszłość przed innymi – taką Japonię chcemy Wam pokazać. W tym roku obchodzimy stulecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią.

Zapraszamy do Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku zarówno pasjonatów jak również osoby, dla których będzie to pierwsze spotkanie z kulturą Japonii. Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.

Quiz wiedzy o Japonii
Na pewno wiesz, że w Japonii jada się pałeczkami a wszyscy uwielbiają podziwiać kwiaty wiśni. Ale jak daleko sięga twoja znajomość kultury (również popularnej), obyczajów i tradycji? Przetestuj swoją wiedzę w naszym quizie!

Prelekcje
11:30-12:30 “Gejsze. Świat wierzb i kwiatów.” – Barbara Drozd
12:30-13:30 “Droga pisma – tajemniczy urok kaligrafii japońskiej.” – Barbara Drozd
13:30-14:30 “Harajuku czyli o wymierającej modzie w Japonii.” – Marta “Magitsu” Tobolska
14:30-15:30 “Samotność japońskich literatów.” – Marta “Magitsu” Tobolska
16:00-17:00 “Praca w biznesie komiksowym.” – Emilia Marlewska aka Emi De Clam

Strefa gastronomiczna
Będziemy gościć Daniela i Yumiko serwujących autentyczny japoński street food pod szyldem Yaki Kingu. Ich głównym celem jest pokazanie i przybliżenie prawdziwego oblicza Kraju Kwitnącej Wiśni, w tym kulinarnego. Przekonacie się, że kuchnia japońska to o wiele więcej niż popularne u nas sushi czy ramen.

A oprócz tego:
Warsztaty origami dla dzieci i dorosłych
Stereoskopowe fotografie przedstawiające sceny z życia z okresu Meiji i Taishō
Strefa gier planszowych
Stoiska wystawców

Zapraszamy też do obserwowania strony wydarzenia na facebooku, gdzie na bieżąco publikujemy informacje dotyczące poszczególnych atrakcji:

bannernastrone_dzien_japonski_czerwiec_2019

• © 2019 PJATK - Wydział Informatyki i Wydział Sztuki Nowych Mediów :: ul. Brzegi 55, tel. 0-58 683 59 75 :: współpraca: bank zdjęć Pixmac.pl