Zapraszamy na konwent Remcon 2019! | PJATK w Gdańsku

Zapraszamy na konwent Remcon 2019!11.12.2019, 15:50

Wszystkich fanów Japonii, anime, komiksów wschodnich i zachodnich, kultury popularnej, historii oraz szeroko pojętej fantastyki zapraszamy na konwent Remcon 2019, a w szczególności do naszej sali!

Wspaniała ekipa złożona z naszych studentek i absolwentek podzieli się z wami swoimi pasjami. Dajcie się wciągnąć w świat cosplayu ,  tworzenia własnych postaci czy pracy w branży komiksowej. Obalimy mity narosłe wokół profesji gejszy i odkryjemy przed wami piękno kaligrafii. A jeśli szalona moda japońska czy ceremonia parzenia herbaty to nie do końca wasza bajka, dajcie porwać się opowieściom o piratach i… szczurach! Podejdziemy też naukowo do tematu gier i zabaw.

Tradycyjnie już przy takiej okazji zapraszamy do przetestowania swojej wiedzy o (pop)kulturze Japonii – będą nagrody!

Wszystkie atrakcje w cenie wejściówki na konwent (do nabycia na miejscu).

Data: od 13 do 15 grudnia 2019

Miejsce:  Szkoła Podstawowa nr 31 w Gdyni, ul. Chylońska 227, 81-007 Gdynia.

Harmonogram naszej sali:

Piątek

20:00-21:00

Droga pisma – tajemniczy urok kaligrafii japońskiej – Barbara Drozd

Prelekcja o podstawach pisania kaligrafii japońskiej, jej estetyce i zasadach rządzących tą dziedziną sztuki.

 

21:00-22:00

Droga Herbaty – O ceremonii parzenia herbaty słów kilka – Barbara Drozd

Opowieść o historii ceremonii, jej przebiegu i najważniejszych rzeczach z nią związanych. Usłyszycie o przedmiotach używanych do przeprowadzenia tego bardzo długiego spotkania pełnego zadumy.

 

Sobota

9:00-10:00

Świat wierzb i kwiatów – cała prawda o gejszach – Barbara Drozd

Gejsze od zawsze fascynowały ludzi z Zachodu, jednak ich rola nie raz była błędnie rozumiana. Kim były i są gejsze dowiecie się na tej prelekcji w całości poświęconej ich życiu.

10:00-11:00

Jak tworzyć unikalne postacie – Sofiia Bunduk

Zazdrościsz innym ich postaci? Przyjdź na prelekcję z elementami warsztatu. Dowiedz się, jak odnaleźć własny styl rysowania. Wysłuchaj wskazówek dotyczących tworzenia oryginalnych postaci.

11:00-12:00

Przerwa na herbatę :)

 

12:00-13:00

Czym jest cosplay? Jak zacząć i się do niego przygotować. – Adriana Buszman, Aleksandra Kamińska, Paulina Pąk

Chcesz zacząć robić cosplay, ale jedyne za co się łapiesz, to za głowę? Spokojnie! Wyjaśnimy od podstaw, czym jest cosplay, jakie materiały są najlepsze dla początkujących i bardziej zaawansowanych. Jak przygotować się do konkursu i nie zniechęcać się. Pokażemy, jak zrobić cosplay szybko i małym kosztem. Zdradzimy cosplayowe przyjemności i komplikacje.

 

13:00-14:00

Photoshop w Cosplayu – czyli jak podkręcać fotografie. – Marta ‘Magitsu’ Tobolska

Patrzysz na fotki, które zrobiła Ci mama i popadasz w rozpacz, że nie wyglądasz tak dobrze jak inni cosplayerzy? Spokojnie, oni też nie wyglądają! Pokażę jak dużo PhotoShopa używa się by powstało perfekcyjne cosplayowe zdjęcie.

 

14:00-15:00

Harajuku Rainbow – Marta ‘Magitsu’ Tobolska

Szare budynki, smog przesłania widoki, tłumy w garniakach wciąż Cię potrącają, a Ty ganiasz z mapą i modlisz się by nie zostać staranowanym. Nagle – SZOK – mija Cię lalka z porcelany w skali jeden do jeden! A za nią Deathmetalowa gejsza, trzymająca za rękę barokowego Drag Queena! Gdzie się znalazłeś? Witamy w tęczowym Harajuku!

 

15:00-16:00

Różne oblicza szczura – Iweta Borówka

Szczur – od wieków tępiony jako szkodnik i owiany złą sławą, stał się nieodłączną częścią kultury. Jak postrzegano go w różnych częściach świata? Jaki jest jego współczesny status? W temat zagłębi się miłośniczka tych futerkowych spryciarzy.

16:00-17:00

Praca w biznesie komiksowym – Emilia Marlewska ‘Emi De Clam’

Jesteś pasjonatem komiksów? Łączysz z tym swoją przyszłość? Chciałbyś wiedzieć, jak wygląda praca nad własnym komiksem? A może interesuje cię praca grafika komputerowego w wydawnictwie mangowym? O wszystkim tym opowiem z perspektywy praktyka. Od rastrów, przez skład tekstu do wydrukowanej publikacji – bez tabu, bez tajemnic.

17:00-18:00

Piraci. Czy tacy straszni jak ich malują? – Emilia Marlewska ‘Emi De Clam’

Czemu Czarnobrody został najstraszniejszym piratem wszech czasów? Czy „Jolly Roger” na pewno był czarny? Jak wyglądała piracka demokracja? Czemu śmierć z ręki piratki była gorsza, niż z ręki pirata? Te oraz inne mity i fakty poruszę na prelekcji o piratach XVII-XVIII wieku, którzy grasowali na terenach Europy i obu Ameryk.

18:00-19:00

Quiz wiedzy o Japonii – PJATK Gdańsk

Na pewno wiesz, że w Japonii jada się pałeczkami a wszyscy uwielbiają podziwiać kwiaty wiśni. Ale jak daleko sięga twoja znajomość kultury (również popularnej), obyczajów i tradycji? Przetestuj swoją wiedzę w naszym quizie i wygraj nagrody!

19:00-20:00

Trochę nauki, trochę kultury, ale dużo o grach i zabawach – Katarzyna Stychno

Rodzaje gier i zabaw (cosplayów, gier komputerowych, sportowych itd.) od strony antropologii kultury. O rodzajach gier, sposobach ich opisywania oraz kategoryzacji (na podstawie źródeł naukowych). Jak gry oraz zabawy wpływają na rozwój człowieka i dlaczego w ogóle powstały. Idealne źródło wiedzy do wygrania przy rodzinnym stole dyskusji “gry to głupota”.

20:00-21:00

Cosplay dla bystrzaków – Marta ‘Magitsu’ Tobolska

Wujek Google pokazuje przepiękne zdjęcia przepięknych ludzi w przepięknych kostiumach. Marzysz, by choć raz być jak oni… STOP! Czemu raz? Bo nie masz figury modela? Bo Twój portfel świeci pustkami? Słabe wymówki! Udowodnię Ci, że tym co Cię ogranicza w Cosplayu jesteś tylko Ty sam i tylko Ty możesz zniszczyć ten mur!

21:00-22:00

Tkaniny dla bystrzaków – Marta ‘Magitsu’ Tobolska

Bawega, Lama, Żorżeta, Bonita, Minky, Punto, Wiskoza… Brzmi jak złowrogie zaklęcia? A to tylko kilka podstawowych materiałów! Przeraża Cię to? Czytasz nazwy i już odpalasz wyszukiwarkę by je pojąć? Spokojnie, jestem tu by wprowadzić Twoją bystrą głowę w zawirowany świat tkanin, dzianin itp.

Niedziela

10:00-12:00

Leniwa niedziela z PJATK Gdańsk

Wpadnij chociaż na moment do naszej niedzielnej strefy relaksu. Ułóż swoje własne haiku, zagraj w grę, obejrzyj prace studentów Wydziału Sztuki Nowych Mediów, załóż na chwilę yukatę i porozmawiaj z innymi pasjonatami kultury Japonii.

sala PJATK Gdańsk na Remconie

 

YABC2013

Rekrutacja WSNM 2016

Informacje bieżące

Biuro Karier

CISCO

  • © 2020 PJATK - Wydział Informatyki i Wydział Sztuki Nowych Mediów :: ul. Brzegi 55, tel. 0-58 683 59 75 :: współpraca: bank zdjęć Pixmac.pl