Zapraszamy na spotkanie z serii Fascynacje Informatyczne | PJATK w Gdańsku

Zapraszamy na spotkanie z serii Fascynacje Informatyczne

17.12.2019, 11:57

W ten czwartek (17.12) zapraszamy na wykład z serii “Fascynacje Informatyczne”, który poprowadzi Dziekan Wydziału Informatyki, prof. dr hab. Marek A. Bednarczyk.
 Co można złowić w sieć Petriego
 Coraz więcej systemów informatycznych integruje składowe, które działają niezależnie od siebie. Jak o takich systemach mówić? Próba odpowiedzi na to pytanie, podana przez Carla Adama Petriego, będzie tematem wystąpienia.  Interesować nas będzie także pytanie: czy można rozłożyć sieć na proste składowe, tak jak liczby potrafimy rozkładać na czynniki pierwsze? I jak wyglądają takie najprostsze sieci, których bardziej już nie da się rozłożyć?
Miejsce: sala 210, Instytut Informatyki UG, ul. Wita Stwosza 57, Gdańsk.
Godzina: 17:15

• © 2020 PJATK - Wydział Informatyki i Wydział Sztuki Nowych Mediów :: ul. Brzegi 55, tel. 0-58 683 59 75 :: współpraca: bank zdjęć Pixmac.pl