Zdolni z Pomorza w PJWSTK | PJATK w Gdańsku

Zdolni z Pomorza w PJWSTK

14.02.2014, 20:13

15 lutego odbędzie się spotkanie ze Zdolnymi z Pomorza. Młodzież weźmie udział w serii wykładów oraz ćwiczeń zorganizowanych przez wykładowców PJWSTK.

Agenda:

10.00 -10.20 – Krótka prezentacja wydziałów Sztuki Nowych Mediów oraz Informatyki
10.20 -11.20 – Co w praktyce zrobić można z Galileo?
11.30- 12.30 – Warsztaty UX (Stowarzyszenie inqub.IT)
12.40 -13.40 – Laboratorium: Grafika i animacja 3D z Blenderem

Galileo:
Intel rozpoczyna promocję nowej tej nowej platformy z zamiarem wyparcia RaspberryPi, BeagleBoard i podobnych platform komputerowych typu SoC (System on a Chip). Czy mu się to uda z Galileo, wyposażonym w 32-bitowy procesor architektury x86?
I co właściwie można zrobić z takim Galileo lub Raspberry Pi ??

O tym w pierwszym wystąpieniu.
UX, czyli User eXperience
Jak dowodzi sukces Apple czynnikiem decydującym o powodzeniu rynkowym jest satysfakcjonująca interakcja klienta z produktem. Dlatego rozwijanie pomysłu w produkt organizuje się dziś koncentrując na analizie doświadczeń klienta. Właśnie temu poświęcone będą warsztaty prowadzone przez inqub.IT - stowarzyszenia, którego misją jest rozwój i promocja metodyki i2i (= ideas to industry!). Celem i2i jest uczyć się i pomagać innym w nauczeniu się jak przekuwać pomysły na produkty informatyczne w realnie działające rozwiązania. Dlatego celem inqub.IT jest również tworzenie środowiska grupującego trzy kategorie ludzi:

• tych mających ciekawe lub wręcz rewolucyjne pomysły z dziedziny informatyki,
  • tych poszukujących możliwości realizacji ciekawych pomysłów,
  • oraz ludzi chcących zdobyć kompetencje technologiczne i organizacyjne, które pozwolą im realizować własne, bądź brać udział w realizacji ciekawych projektów innych ludzi

Blender

Poznaj możliwości Bezpłatnego programu do Grafiki oraz Animacji 3d.  Zajęcia poprowadzi założyciel POLSKIEGO KURSU BLENDERA Piotr Arłukowicz. Ćwiczenia będą prowadzone przy profesjonalnych stanowiskach komputerowych.