Wystawa BEATA CEDRZYŃSKA / OSOBNOŚĆ / Galeria Floriańska 22 / Kraków | PJATK w Gdańsku

Wystawa BEATA CEDRZYŃSKA / OSOBNOŚĆ / Galeria Floriańska 22 / Kraków

08.09.2017, 10:00

zd1

WYSTAWA BEATA CEDRZYŃSKA / OSOBNOŚĆ /
GALERIA FLORIAŃSKA 22 / KRAKÓW
wernisaż 13.09.2017 godz. 18.00
wystawa czynna 14.09-30.09.2017
ul. Floriańska 22, 31- 021 KRAKÓW

Wystawa prezentuje obrazy i rysunki powstałe w ostatnim okresie działalności artystycznej (2015 – 2017)i stanowiące próbę ustosunkowania się autorki do metafizycznych dylematów jednostki..Za pomocą wielokrotnie przetworzonego i zmodyfikowanego portretu – bohater ukazany jest w sposób emocjonalny, w którym autorka poszukuje wewnętrznego obrazu człowieka. Prace formalnie łączą wierny, czasami wręcz fotograficzny wizerunek z odrealnionym, przeskalowanym i poddanym deformacji ujęciem motywu.

Wystawie towarzyszy publikacja BEATA CEDRZYŃSKA – OSOBNOŚĆ , która otrzymała dofinansownie z Funduszu Działalności Naukowej i Artystycznej PJATK – Wydawnictwo Bernardinum, ISBN 978-83-7823-973-4

Wywiad z Beatą Cedrzyńska przeprowadziła Ewa Mecner :

.

Beata Cedrzyńska dyplom uzyskała na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa i Grafiki w 1999 roku (promotor prof. Teresa Miszkin). Pracowała na ASP w Gdańsku w latach 2002-2012. Obecnie zatrudniona w Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na stanowisku profesora nadzwyczajnego prowadzącego pracownię Rysunku i Malarstwa pełniącego równocześnie funkcję prodziekana Wydziału Sztuki Nowych Mediów w Gdańsku.W 2016 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie sztuki plastyczne, w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku. Laureatka wielu nagród, wyróżnień i stypendiów, autorka i uczestniczka około stu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
nagrody i wyróżnienia:

- Laureatka GRAND PRIX 10. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych “PROMOCJE 99“, Galeria Sztuki, Legnica.
- Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
- Nagrody kwartalnika artystycznego FORMAT
- Nagrody publiczności -Nagrody Towarzystwa Ubezpieczeniowego Allianz Polska S . A.
- Laureatka I Międzynarodowego Festiwalu Działań Teatralnych i Plastycznych “Zdarzenia – Europa 2000”, Tczew.
- Wyróżnienia honorowego w dziedzinie malarstwa
- Nagrody magazynu “Joung“.
- Laureatka wyróżnienia w dziedzinie malarstwa I Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej – Trójmiasto 2001, Gdańsk
- Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Gdyni GRAND PRIX VI Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej „Barwy i Faktury” Gdynia 2011 w dziedzinie malarstwo, za pracę „Wejrzenie”
- Laureatka wyróżnienia honorowego IV edycji Międzynarodowego Biennale Obrazu “Quadro – Art” Łódź 2014 organizowanego przez Związek Polskich Artystów Plastyków za pracę “Rozbicie”
- Stypendium Kulturalne Prezydenta Miasta Gdańska – 2014
- Laureatka wyróżnienia honorowego Jury 25 Festiwalu Malarstwa Współczesnego – Szczecin 2016
- Grant Rektora Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w 2015 i 2016 roku.

plakat_KRAKÓW1