Artyści do dzieła! | PJATK w Gdańsku

Artyści do dzieła!

02.06.2011, 11:04

Zapraszamy wszystkich artystów zainteresowanych zaprezentowaniem swojej twórczości!

Firma Henkel po raz 10. ogłasza konkurs Henkel Art.Award. kierowany do twórców z 23 krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Główną nagrodą przyznawaną we współpracy z fundacją KulturKontakt Austria oraz Museum Moderner Kunst Stiftung Ludwig – MUMOK jest czek na 7 tysięcy Euro oraz indywidualne wystawy – w wiedeńskim MUMOK oraz w kraju ojczystym laureata. W 2010 roku po raz pierwszy zwycięzcą konkursu został Polak – Maks Cieślak.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

- wiek uczestnika: 18-40 lat

- pięć dziedzin zgłaszania prac: malarstwo, rysunek, fotografia, wideo i instalacja

- nie ma żadnych ograniczeń tematycznych

- czas nadsyłania prac: 10 czerwca 2011

Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać:
- życiorys oraz podsumowanie kariery artystycznej, w tym edukacja i wystawy (w języku angielskim lub niemieckim)
- 5-10 reprodukcji prac -  nie oryginałów!
- zgłoszenia z zakresu malarstwa, rysunku i fotografii muszą być przesłane w postaci zdjęć, teczek lub katalogów artystycznych (ich maksymalny format to A3), organizatorzy nie przyjmują zgłoszeń z tego zakresu w postaci CD lub DVD,
- zgłoszenia z dziedzin wideo i instalacji mogą być przesłane wyłącznie w formie płyt DVD i mogą trwać maksymalnie 10 minut.
Organizatorzy proszą o nie nadsyłanie oryginałów prac.

W etapie krajowym Henkel Art.Award. 2011 organizowanym przez Henkel Polska prace artystów oceniać będą członkowie niezależnego jury, które wyłoni jednego finalistę. Aplikacja polskiego laureata, podobnie jak finałowe zgłoszenia z pozostałych krajów, zostanie wysłana do Wiednia, gdzie latem zbierze się międzynarodowe jury, aby wyselekcjonować pięciu artystów, którzy przejdą do finału i będą walczyć o nagrodę główną. Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony podczas oficjalnej ceremonii, która odbędzie się w listopadzie 2011 r.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie www.henkel.pl

Dodatkowe pytania dotyczące konkursu można kierować na adres haa@solskibm.pl