Bukowski – Plakaty Ilustracyjne – Wystawa w Plamie | PJATK w Gdańsku

Bukowski – Plakaty Ilustracyjne – Wystawa w Plamie

23.04.2019, 14:50

Zapraszamy na wystawę plakatów stworzonych w Pracowni Ilustracji Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku.

Prace studentów Wydziału Sztuki Nowych Mediów to połączenie dwóch wymiarów sztuki. Poezja jest ubrana w obraz, a ten przeistacza się w element poetyckiego tekstu. Młodzi twórcy interpretując wiersze Charlesa Bukowskiego jednocześnie ukazują swoje wnętrza oraz artystyczną wrażliwość. Są przy tym – niczym poeta – bezpośredni i bezkompromisowi.

Wernisaż wystawy towarzyszył imprezie Slam w Blokowisku: gdańskim eliminacjom do Trzecich Ogólnopolskich Mistrzostw w Slamie Poetyckim.

Wystawę można obejrzeć do końca maja 2019 r.

Kurator wystawy: mgr Antonina Buszewicz.
Miejsce: Plama Gdański Archipelag Kultury, ul. Pilotów 11, 80 – 460 Gdańsk.

wystawa bukowski slam plama
wystawa_plama_bukowski2

• © 2019 PJATK - Wydział Informatyki i Wydział Sztuki Nowych Mediów :: ul. Brzegi 55, tel. 0-58 683 59 75 :: współpraca: bank zdjęć Pixmac.pl