Coexistence – wernisaż i wystawa prac Mariusza Sładczyka | PJATK w Gdańsku

Coexistence – wernisaż i wystawa prac Mariusza Sładczyka

28.01.2020, 10:16

Stacja Kultura – Biblioteka Rumia (ul. Starowiejska 2) zaprasza 29 stycznia o 18:00 na wernisaż grafiki dr Mariusza Sładczyka. Wystawa będzie dostępna w dniach 29.01-28.02.2020 w godzinach otwarcia wypożyczalni.

Dr Mariusz Sładczyk jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecnie Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku) i specjalizuje się w projektowaniu graficznym. W 1999 roku uzyskał w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku tytuł doktora sztuk plastycznych. Związany m.in. Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku (1990-2000), Uniwersytetem Bilkent w Ankarze (Turcja, 2000-2012) oraz Polsko Japońską Akademią Technik Komputerowych na Wydziale Zamiejscowym Sztuki Nowych Mediów w Gdańsku (od 2013 wykładowca i dziekan). Autor licznych projektów graficznych, m.in. dla Teatru Wybrzeże, Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku, Gdańskiego Towarzystwa Naukowego, Portu Gdańsk, Uniwersytetu Bilkent w Ankarze, Muzeum Archeologicznego w Sinopie (Turcja) oraz Kwartalnika „ARTTAK”. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce (Gdańsk, Sopot, Tczew, Krokowa, Wejherowo) i za granicą, np. w Nowy Jorku (USA), Tbilissi, Batumi (Gruzja), Ankara, Izmir (Turcja). Interesuje się kulturami świata, muzyką etniczną, podróżami, literaturą i nowymi technologiami.

coexistence wystawa Mariusz Sładczyk w Stacja Kultura

• © 2020 PJATK - Wydział Informatyki i Wydział Sztuki Nowych Mediów :: ul. Brzegi 55, tel. 0-58 683 59 75 :: współpraca: bank zdjęć Pixmac.pl