Graficy w świecie IT czyli czy nas doceniają? (dlaczego warto studiować grafikę?) | PJATK w Gdańsku

31.05.2012, 9:11

Dlaczego graficy sa potrzebniCzy grafik jest potrzebny w dzisiejszym świecie? Na pewno. A czy jego praca przyczynia się znacząco do wzrostu wartości produktu? Zdecydowanie tak. Co więcej, dostrzegają to nie tylko środowiska związane z deisgnem, ale także media. Nie tak dawno na opiniotwórczym serwisie NaTemat.pl pojawił się interesujący komentarz jednego z blogerów, Szymona Kowalskiego. Pisze on:

Kołem zamachowym nie tylko światowej gospodarki, ale także (a może przede wszystkim) ogólnego rozwoju społeczeństwa jest konkurencja. Brak konkurencji powoduje stagnację, brak rozwoju. To ona wyzwala w ludziach pęd do przodu i walkę o palmę pierwszeństwa. Spoglądając właśnie z tej perspektywy, dzień 30 maja 2012 roku okazał się kolejnym kołem zamachowym dla wielu portali internetowych w Polsce – uruchomiony został unowocześniony i rozbudowany serwis tvn24.pl. (…)

Nie prześledziłem jeszcze dokładnie wszystkich nowych rozwiązań, udogodnień i ulepszeń, które zostały wprowadzone w portalu, jednak już na pierwszy rzut oka widać, że do pracy nad nową wersją portalu zatrudnieni zostali nie tylko zdolni programiści, ale przede wszystkim graficy, czyli osoby operujące na co dzień takimi pojęciami jak np. proporcja, wykończenie, kolorystyka, równowaga.

Słowem: im więcej dobrych grafików przy projektowaniu i wdrażaniu nowych portali, tym efekt końcowy jest lepszy. Moim skromnym zdaniem dopiero połączenie nie tyle przemyślanej, co wysublimowanej grafiki z zaawansowanym programowaniem oraz wartościową treścią samych stron, jest kwintesencją serwisów wirtualnych. Niestety – niezbyt często te trzy pojęcia łączą się ze sobą w jednym projekcie.

za: NaTemat.pl

Jak widać, w nowoczesnym społeczeństwie informacyjnym, gdzie zewsząd bombardują nas potężne dawki informacji, rola projektowania wizualnego rośnie i zaczyna być coraz mocniej rozpoznawana. Co jest dobrym znakiem dla przyszłych Studentów i Absolwentów Wydziału sztuki Nowych Mediów ;-)