Jesteśmy mocarstwem. Polska w dziesiątce potęg światowych! | PJATK w Gdańsku

Jesteśmy mocarstwem. Polska w dziesiątce potęg światowych!

11.05.2010, 9:33

Firma Sophos opublikowała pierwszy w tym roku kwartalny raport dotyczący spamu. Z przedstawionej analizy można m.in. dowiedzieć, że Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce światowych… producentów spamu.

Nasze miejsce na tej niechlubnej liście jest o tyle zaskakujące, że krajowa infrastruktura internetowa (a co za tym idzie – dostępność Internetu) jest dość słaba. Mimo to, nasz udział w światowej produkcji spamu jest bliski tak dobrze rozwiniętym krajom jak Niemcy czy Francja. Na pocieszenie zostaje nam fakt, że mimo, iż plasujemy się w czołówce, to spam pochodzący z naszego kraju to jedynie ok. 2% produkcji światowej.

W każdym razie – jeśli otrzymamy kolejną wiadomość o zwycięstwie w loterii, czekającej do odbioru przesyłce z Nigerii lub o rewelacyjnej metodzie powiększania części ciała – możemy czuć się dumni, że dzięki temu “Polska rośnie w siłę” (… choć ludziom niekoniecznie “żyje się dostatniej”).

Klasyfikacja spamerów wg Sophos:

• Stany Zjednoczone 13,1%
  • Indie 7,3%
  • Brazylia 6,8%
  • Korea Poł. 4,8%
  • Wietnam 3,4%
  • Niemcy 3,2% , ex aequo Wielka Brytania 3,1%, Rosja 3,1%, Włochy 3,1%, Francja 3,0%
  • Rumunia 2,5%
  • Polska 2,4%

—————————————–

“Aby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej” – slogan lat 70-tych, gdy rządowa propaganda sukcesu przedstawiała Polskę jako 10-tą gospodarczą potęgę światową