Julia Kurek (Wydział Sztuki Nowych Mediów) nominowana do Nagrody Miasta Gdańska! | PJATK w Gdańsku

21.10.2013, 20:25

juliaSzanowni Państwo,

niezwykle miło nam poinformować, że nasz wykładowca, pani Julia Kurek, została nominowana do Nagrody Miasta Gdańska za całokształt twórczości. Specjalnością Julii na Wydziale Sztuki Nowych Mediów są zajęcia z Animacji 2D.

Artystka eksploruje tematy aktualne społecznie, emocje, wzorce męskości i kobiecości w kulturze masowej, wydarzenia z najnowszej historii Polski, kwestie pozycji i roli kobiety w społeczeństwie oraz roli zmysłów w  postrzeganiu rzeczywistości. Jej praca doktorska obejmuje właśnie ten temat, praca z osobami nie słyszącymi i niewidomymi, które artystka zapoznała ze specjalnie skomponowanym przez Benjamina Baczewskiego utworem muzycznym, pozwoliła na rodzaj badania i stworzenia instalacji obrazującej różne sposoby postrzegania bodźców zewnętrznych.

Serdecznie gratulujemy!