Konkurs na prace wizualne w ramach Interference Festival 2014 | PJATK w Gdańsku

Konkurs na prace wizualne w ramach Interference Festival 2014

04.06.2014, 12:33

safe_imageSzanowni Państwo,

zapraszamy do zainteresowania się konkursem dla grafików i graficzek: http://www.interferencefestival.com/konkurs

Ogłoszenie o otwartym międzynarodowym konkursie w ramach Interference Festival pod hasłem “Wolność Formy”

Termin nadsyłania zgłoszeń:  do 31 lipca 2014

OPIS PRZEDMIOTU KONKURSU:

Fundacja Interference – główny organizator Festiwalu Interference w Gdańsku ogłasza otwarty, międzynarodowy konkurs pod hasłem “Wolność Formy”. Konkurs jest kluczowym elementem Festiwalu. Ma na celu wyłonienie wyróżniających się krótkich produkcji wizualnych – zarówno o charakterze komercyjnym i niekomercyjnym.

Zostanie przyznanych łącznie 10 nagród, w tym 4 finansowe – Grand Prix po 5 000 PLN brutto każda. Pozostałe nagrody będą miały charakter rzeczowy.
Fundatorem nagród finansowych jest Miasto Gdańsk.

STRUKTURA KONKURSU:

KONKURS GŁÓWNY
Grand Prix  i wyróżnienia zostaną przyznane w 4 głównych kategoriach dla twórców następujących form:
1. FORMA FOUND FOOTAGE  [do 5 min]
2. WIDEOKLIP [do 10 min]
3. KREATYWNA FORMA REKLAMOWA [do 5 min]
4. EKSPERYMENTALNA KRÓTKA FORMA WIZUALNA [do 10 min]

Zasady kwalifikowania prac znajdują się w Regulaminie Konkursu.

POZOSTAŁE NAGRODY / WYRÓŻNIENIA:
Organizator wprowadza następujące nagrody dodatkowe, poza konkursem głównym:
1. Nagroda specjalna: zdjęcia
2. Nagroda specjalna: innowacje w zakresie wizualności
3. Nagroda publiczności
4. Nagroda specjalna za całokształt twórczości i wyjątkową wrażliwość estetyczną
5. Nagroda specjalna za najlepszą reklamową kampanię wizualną
6. Nagroda dla młodego, wyróżniającego się twórcy [18-26 lat]

W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość przyznawania dodatkowych wyróżnień.

SEKCJA POZAKONKURSOWA / OFF INTERFERENCE:

Formy, które nie zakwalifikowały się do konkursu zostaną pokazane po dokonaniu selekcji w ramach sekcji OFF INTERFERENCE.  Selekcji dokonuje Komisja Konkursowa. Dodatkowo w ramach sekcji zostanie zorganizowany nabór prac VJ. Zakwalifikowane zostaną prace, które będę nawiązywały tematycznie do nazwy Interference. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas festiwalu w wybranych przez Organizatora przestrzeniach.

Szczegółowe warunki kwalifikacji i naboru prac znajdują się w Regulaminie Konkursu załączonym do ogłoszenia.

JURY:

O wstępnej kwalifikacji prac decydują organizatorzy festiwalu z ramienia Fundacji Interference w ramach Komisji Konkursowej. Nominacje oraz nagrody są przyznawane przez 11-osobowe Jury, w skład którego wchodzą wybitni przedstawiciele środowiska kulturalno-artystycznego oraz przedstawieciele ogólnopolskich mediów.

HARMONOGRAM KONKURSU / WAŻNE TERMINY:

- 14 maja – oficjalne ogłoszenie konkursu
- do 31 lipca – przyjmowanie zgłoszeń
- 12 sierpnia – oficjalne ogłoszenie nominacji przez Jury i Organizatora
- 12-14 września – pokazy konkursowe w ramach Festiwalu / obrady Jury
- 14 września – ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród podczas Gali

Zgłoszenia prac przyjmujemy do dnia 31 lipca 2014 roku wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: konkurs@interferencefestival.com
Warunkiem przesłania zgłoszenia jest poprawne wypełnienie i podpisanie formularza oraz zaakceptowanie Regulaminu Konkursu, który zawiera szczegółowe warunki konkursu.