Magnificon XI: 18-19.05 Prezentacje Wydziału Sztuki Nowych Mediów | PJATK w Gdańsku

Magnificon XI: 18-19.05 Prezentacje Wydziału Sztuki Nowych Mediów

09.05.2013, 21:37

magnificonSzanowni Państwo, już niedługo odbędzie się kolejna edycja konwentu Miohi: Magnificon Expo XI. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam naszych Studentów i naszych prezentacji. Przygotowaliśmy m.in. takie atrakcje (sobota, 18 maja):

13:30 – 14:00 Studia z rysunku i mangi – czy to możliwe?
Czy jest możliwe, żeby zajmować się mangą na poważnie? Czy można zostać grafikiem z dyplomem, a jako obszar realizacji wybrać sobie sztukę japońską? Czy takie studia są w Polsce dostępne i co trzeba zrobić, żeby się na nie dostać. Przyjdź i posłuchaj, jak łatwo możesz swoją pasję przekształcić w przyszłość zawodową.

14:00 – 15:00 Komiks – niedoceniania dziedzina Sztuki
Czy usłyszałeś kiedyś, że komiks to sztuka niepoważna? Że powinieneś raczej zająć się nauką, książkami, albo “czymś poważnym”? Jeśli słyszysz to często, to przyjdź na prezentację i zobacz, że komiks to jedna z najstarszych i najważniejszych dziedzin sztuki. Poznaj argumenty, które przekonają niedowiarków, że Twoja pasja to coś poważnego. Że zajmowali się tym najpoważniejsi Artyści. Poznaj historię najlepszych i najważniejszych komiksów świata. Prezentacja przygotowana przez Wydział Grafiki PJWSTK Gdańsk.

15:00 – 16:00 Kamikaze. Nadciąga Boski Wiatr
Byli młodzi, byli piękni, byli bohaterami. Kochali swoje dziewczyny, kochali Cesarza i umierali za Japonię. Kreślili piękne, ulotne wiersze, po czym siadali do samolotów i udawali się w ostatnią podróż, kończącą się kulą oczyszczającego ognia. Piloci Kamikaze – skąd się wzięli, jaka była ich historia i czy te ideały przetrwały do dziś dnia.

19:00 – 20:00 Piękno. Ekstaza. Ból. Emocje w kulturze japońskiej
Niezwykła podróż w krainę japońskiej sztuki. Przez delikatne wiersze haiku, przez muzykę, komiks aż po mroczną i erotyczną sztukę shibari. Czy Europejczyk może zrozumieć fascynacje ludzi zamieszkujących Kraj Kwitnącej Wiśni? Jeśli chcesz znaleźć odpowiedź na to pytanie, koniecznie odwiedź prezentację Wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej uczelni z Gdańska.

20:00 – 21:00 Wampir – jaki jest, każdy widzi
Mrok zawsze nas pociągał. Jest coś fascynującego w postaci Upadłego krwiopijcy. Nosferatu. Dracula. Van Helsing. Boimy się ich, ale pociągają nas swoją tajemniczą innością. Jeśli chcesz dowiedzieć się skąd wzięły się wampiry, jaka była ich rola w kulturze i historii cywilizacji, jak zmieniał się ich wizerunek w filmie, książce czy komiksie – to przyjdź na prezentację przygotowaną przez gdańską uczelnię. Wampiry – na poważnie!

… a to jeszcze nie wszystko – STAY TUNED FOR MORE NEWS! :-)

magni