Mariusz Hoffman – wystawa “Ekfraza w połowinki” | PJATK w Gdańsku

Mariusz Hoffman – wystawa “Ekfraza w połowinki”

25.09.2019, 10:33

“Mariusz Hoffman – ekfraza w połowinki wystawy”

W dniu 4 października 2019 (piątek) odbędzie się “połowinkowy wernisaż” wystawy z ekfrazą – czyli próbą przekładu intersemiotycznego, grafik artysty na język poetycki, przez poetów z Gdańskiego Klubu Poetów, którzy będą na wernisażu czytać swoje wiersze inspirowane grafikami i plakatami.konkretnych sztuk teatralnych.

Mariusz Hoffman – artysta grafik. Absolwent PWSSP w Gdańsku (obecnie ASP). Dyplom z Grafiki u Profesora Jerzego Krechowicza. Studia w pracowni malarskiej K. Bereźnickiego. Tworzy grafiki i plakaty, zajmuje się pracą dydaktyczną jako wykładowca w PJATK oraz ASP. Jest wiceprezesem ZPAP Okręg Gdański. Tworzy również grafikę użytkową i wydawniczą, znaki graficzne, plakaty, ilustracje do książek, albumy malarstwa. Uczestniczył w wielu wystawach, ostatnio wystawa twórców Gdańskiego ZPAP “Wolność w sztuce – 3 pokolenia”.

Miejsce: Biblioteka Oliwska, ul. Opata Jacka Rybińskiego 9, Gdańsk.

Wystawa Mariusz Hoffman

• © 2019 PJATK - Wydział Informatyki i Wydział Sztuki Nowych Mediów :: ul. Brzegi 55, tel. 0-58 683 59 75 :: współpraca: bank zdjęć Pixmac.pl