Międzynarodowy Studencki Festiwal Ruchomej Typografii 30.05-01.06 | PJATK w Gdańsku

Międzynarodowy Studencki Festiwal Ruchomej Typografii 30.05-01.06

29.05.2014, 15:15

motyf

Międzynarodowy Studencki Festiwal Ruchomej Typografii

MOTYF 2014/ TYPE IN MUSIC

Festiwal odbędzie się już po raz drugi w Warszawie w terminie od 30 maja do 1 czerwca 2014 r.

Projekt jest efektem współpracy PJWSTK z niemieckimi uczelniami i jest jedynym  tego typu wydarzeniem w Europie.

Festiwal składa się z warsztatów, konferencji oraz pokazu filmów studenckich i jest okazją do zapoznania się z tematyką ruchomej typografii zarówno w dziedzinie sztuki eksperymentalnej, czołówki filmowej, teledysku jak i reklamy. Profesjonaliści i pedagodzy z całego świata opowiedzą o pracy z tekstem dynamicznym. Przedstawią różne koncepcje wizualizacji tekstu w połączeniu z dźwiękiem. Zaprezentowane zostaną nowe narzędzia informatyczne pozwalające generować obraz na podstawie dźwięku i dźwięk za pomocą obrazu. Prace studenckie, wyselekcjonowane przez międzynarodowe jury, zaprezentowane będą w kinie Muranów 30 maja 2014 o godzinie 19.00 w pokazie otwartym dla publiczności, a ponadto pokazane zostaną w przerwach między wykładami konferencyjnymi w PJWSTK oraz w klubie Solec 44. Jest to okazja by zapoznać się z twórczością młodych projektantów – studentów lub świeżych absolwentów kierunków projektowych.

PROGRAM FESTIWALU
30 maja:

• 09:00–17:00 warsztaty w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych, ul. Koszykowa 86, Warszawa – konieczna rejestracja i opłata
  • 19:00 pokaz filmów studenckich w kinie Muranów, ul. gen. Władysława Andersa 5, Warszawa – wstęp wolny za pobraniem wejściówki w kasie kina

31 maja:

• 10:00–17:00 międzynarodowa konferencja w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych – konieczna rejestracja i opłata, wszystkie wykłady i warsztaty prowadzone są w języku angielskim, nie przewidujemy tłumaczenia na język polski

1 czerwca:

• 10:00–15:00 międzynarodowa konferencja w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych – konieczna rejestracja i opłata

lista wykładowców konferencji:

• Brody Neuenschwender: Text as art and e(M)otion
  • Filip Blažek: Ēűřøpęåñ Ðïàçŕĭțıċŝ
  • Paweł Janicki: Text and sound as interfaces
  • Lucas Nijs: Audio/Type
  • Jan Kubasiewicz: Sound—Image—Text—Motion. An Overview of Audiovisual Explorations
  • Brian Lucid: Mapping the Structure(s) of Music: Visualizing Content and Context
  • Werner Lemberg: A survey of the history of musical notation / Legibility issues of text in vocal scores
  • Baris Atiker: Naming Type in Motion
  • Jacek Rokosz: Art of the Title Sequences

Lista warsztatów:

Limit na każdy warsztat: 20 osób, szczegóły na stronie MOTYF: motyf.pjwstk.edu.pl (Każdy uczestnik musi przyjść z własnym laptopem):
26 maja – 28 maja
Eleni Martini
Aspasia Voudouri
ΤΕΙ Αθήνας
Conversation between North and South

28 maja – 29 maja
Marcin Wichrowski
Polish-Japanese Institute of Information Technologies
Augmented Reality and Unity 3D.

28 maja – 30 maja
Lucas Nijs
St Lucas Antwerp University College of Art & Design | Art & Education
NODEBox – sound and image

29 maja – 30 maja
Prof. Ralf Dringenberg
and Prof. Hartmut Bohnacker
z zg – Hochschule für Gestaltung Schwäbisch Gmünd
Processing Program in visualization – basic exercises

Asst.Prof. Barış Atiker
Beykent University, Faculty of Fine Arts,
Department of Communication and Design Istanbul
General Outline Stop Motion Typography
Understanding and exposing the conceptual potential of motion graphics over images of typographic forms made by daily objects tytuły bez kopek

Prof. Anja Stöffler
and assistant Tim Rizzo, Philipp Sniechota
z zg – Fachhochschule Mainz Mediadesign
MINDS-N-MOTION
Dynamic text exercises in After Effects

konieczna rejestracja i opłata :
20 PLN / 5 Euro za warsztat
40 PLN / 10Euro za dwudniową konferencję
50 PLN /12 Euro – KARNET (na jeden warsztat i dwa dni konferencyjne) + zniżka na książkę

POKAZ FILMÓW STUDENCKICH W KINIE MURANÓW DARMOWY
(bilet do odbioru w kasie kina do wyczerpania miejsc)
MOTYF 2013:
„Niezmiernie cieszy fakt, że pojawiają się w Polsce konferencje poświęcone coraz bardziej specjalistycznym aspektom projektowania. Oby takich więcej”.
Agata Szydłowska, 2+3D, nr48/2013