NEO w MUZEO – WIEK XIX vs XXI – Konkurs dla artystów! | PJATK w Gdańsku

NEO w MUZEO – WIEK XIX vs XXI – Konkurs dla artystów!

22.09.2011, 13:06

Drodzy ARTYŚCI!!!

Chcecie spróbować swoich sił?

Przekonać się, że Wasze indywidualne spojrzenie na sztukę może być docenione?

Zgłoś się do konkursu pt. „NEO w MUZEO. Wiek XIX vs XXI. Debata o sztuce”

organizowanym przez Muzeum Narodowe w Krakowie

Celem konkursu jest wyłonienie trzech realizacji inspirowanych dziełami malarstwa i rzeźby polskich artystów XIX wieku.

Konkurs NEO W MUZEO ma dać artystyczną zróżnicowaną odpowiedź  na pytanie o recepcję dziedzictwa kulturowego sztuki polskiej XIX wieku daną przez młodych artystów, zajmujących się sztuką nowych mediów.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie: http://www.muzeum.krakow.pl/NewsItem.107.0.html?&no_cache=1&tx_ttnews[tt_news]=4164&tx_ttnews[backPid]=147&cHash=62691209e1e7d7eb184d2b6a663251e2

“Podpowiedzi” dotyczące dzieł XIX i XX wiecznych artystów znajdują się na stronie:  www.neowmuzeo.blog.onet.pl  Informacje są dostępne również na Facebooku.

W konkursie przewidziane są trzy nagrody:

nagroda I:  Canon EOS 5D Mark II body

nagroda II:  Canon EOS 500D body

nagroda III:  Canon EOS 1000D body    oraz siedem wyróżnień

Prace nagrodzone i wyróżnione zostaną pokazane publiczności w czasie wystawy pokonkursowej w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach oraz w Domu Jana Matejki.
Termin nadsyłania prac oraz dokumentów (patrz regulamin & 6) 10 listopada 2011
na adres:
Marta Graczyńska
Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach
Muzeum Narodowe w Krakowie
Rynek Główny 3
Kraków 31-042
Z dopiskiem NEO w MUZEO
Ogłoszenie wyników: 18 listopada 2011
wystawa pokonkursowa: grudzień – marzec 2011

Drodzy Artyści – jest o co walczyć, nie tylko o nagrody rzeczowe, lecz także, a może przede wszystkim o prestiż i uczestnictwo w wystawie.

serdecznie zapraszamy