PJATK partnerem konwentu Baltikon 2015 (24-26 lipiec 2015) | PJATK w Gdańsku

PJATK partnerem konwentu Baltikon 2015 (24-26 lipiec 2015)

22.07.2015, 21:25

baltikonDrodzy Studenci,

miło nam powiadomić, że PJATK Gdańsk jest partnerem i współorganizatorem konwentu fantastyki Baltikon 2015, odbywającego się w ostatni weekend lipca w Sopocie. Nasza uczelnia zapewnia część wsparcia technicznego, a także kilka atrakcji konwentowych przygotowanych przez Wydział Sztuki Nowych Mediów. Opowiemy m. in. o:

• wampirach i ich wizerunku w sztuce filmowej i grafice
  • tajemnicach masonów i innych teoriach spiskowych
  • historii mangi i komiksu amerykańskiego
  • kamikaze i samurajach

W programie, oprócz tego:

Spotkania z gośćmi, m.in. Ilona „Kobieta Ślimak” MyszkowskaKatarzyna „Zwierz popkulturalny” CzajkaJacek Inglot, Taoczin, Joanna „Revv” Szymańska.

Konkurs Cosplay z nagrodami od Bosch Centrum Agares, impreza muzyczna Komiksowych.pl. Walka na poduszki między fanami DC i Marvela oraz turniej taneczny dla każdego, czyli Shubi Dubi You Can Dance. Goście bloku czyli Violet CosplayCalypsen i Wilkołak!!!

Około 30 stoisk wystawców. Legendarne Foto Studio i Pracownia Gedeona. Blok Manga i Anime z maratonami, prelekcjami, dyskusjami i warsztatami. Goście: Katt Lett i Little Lady Punk. Panel wydawców mangowych – KotoriJPF i Waneko. Dwie sale konkursowe, jedna z M&A druga z każdym możliwym konwentowym tematem.

Występy Grupy Improwizacji Teatralnych GITKabaretu pod Napięciem i Wielka Gala Do or Dia Wrestling! Mnóstwo nagród. Puby konwentowe: PadBar i RockOut!

Prelekcje, wystawy i warsztaty w bloku kulturalno-naukowym, sala prelekcyjno-wystawowa Star WarsSala Artystyczna i Stajnia dla My Little Pony. Działy komiksowy (Łukasz Kowalczuk, Spellcaster) i filmowy (prof dr hab Marek AdamiecDominik Stankiewicz z Filmy które ryją banię zbyt mocno), Panel dyskusyjny autorów o polskiej fantastyce: Magda KozakMichał Gołkowski i Andrzej Wardziak.

Gry muzyczne – sala DDR, sala Pump it Up i PopNMusic, sale UltraStar i Wakou Rockband. Sala konsolowa – turnieje, nagrody i wolne granie. 300 m² planszówek i 100 m² karcianek. Turnieje i wolne granie non stop! Prelekcje i sesje RPG i Larp. kilka dobrych godziny spędzicie tu w towarzystwie Baniaka, który dodatkowo poprowadzi dla Was sesję RPG!

Szczegółowy program dostępny na stronie konwentu: http://baltikon.pl/program/