PJWSTK zaprasza naKonkurs Robo LionsWalka robotów ’2010Transmisja ONLINE | PJATK w Gdańsku

PJWSTK zaprasza naKonkurs Robo LionsWalka robotów ’2010Transmisja ONLINE

31.05.2010, 20:01

Wydział Informatyki gdańskiej PJWSTK jest współorganizatorem turnieju Robo Lions 2010. Jest to konkurs  przeznaczony dla uczniów szkół średnich i podstawowych, poświęcony zagadnieniom robotyki praktycznej.

Uczestnicy musieli oprogramować jednostkę centralną Lego Mindstorms Robotics Invention System lub Lego Mindstorms NXT i na jej podstawie zbudować robota, który będzie miał do wykonania określone zadania. Na przykład, będzie on musiał dotrzeć do przygotowanej wcześniej przez organizatorów platformy, radząc sobie z trudnymi przeszkodami – np. z “nieprzyjacielskim” okopem, czy kartonowym sześcianem imitującym “bombę”. Roboty będą musiały także poradzić sobie z labiryntem i torem przeszkód.

Turniej odbędzie się w gdańskim Zespole Szkół Łączności. Przewidywana jest także relacja online.

Więcej informacji na stronie: http://roboty.zsl.gda.pl