Pozytywna ocena Państwowej Komisji Akredytacyjnej dla wydziału SNM | PJATK w Gdańsku

Pozytywna ocena Państwowej Komisji Akredytacyjnej dla wydziału SNM

04.11.2014, 11:35

PKASzanowni Państwo,

miło nam poinformować, że otrzymaliśmy właśnie ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej (Uchwała Prezydium nr 696/2014 z dn. 23 października 2014). PKA jest organem państwowym, którego zadaniem jest dbałość o dobrą jakość kształcenia w uczelniach akademickich i zawodowych – zarówno publicznych, jak i niepublicznych. W wyniku zakończonej niedawno kontroli Wydziału Sztuki Nowych Mediów w Gdańsku, Komisja wystawiła ocenę POZYTYWNĄ dla studiów prowadzonych na kierunku GRAFIKA.

Spośród 8 kryteriów oceny jakości stosowanych przez PKA:

* ocenę “spełnione w pełni” uzyskało sześć (koncepcja rozwoju kierunku, celów i efektów kształcenia i ich weryfikacji, programu studiów, zasobów kadrowych, systemu wsparcia Studentów w procesie uczenia się oraz wewnętrznego systemu jakości),

* ocenę “spełnione częściowo” uzyskała jedna (infrastruktura – zwłaszcza w zakresie pracowni sztalugowej)

* kryterium dotyczące badań naukowych nie podlegało oceniane, z uwagi na fakt, że uczelnie kształcące na poziomie licencjatu nie są obligatoryjnie zobowiązane do prowadzenia takiej działalności.

W wyniku raportu komisji, władze Wydziału będą opracowywały koncepcję wdrożenia wniosków pokontrolnych – m.in. w zakresie polepszenia jakości pracy i rozbudowy w pracowni malarskiej.