Sakuteiki, czyli zapiski o zakładaniu ogrodów książka J. ZakrzewskiejPolecamy! | PJATK w Gdańsku

Sakuteiki, czyli zapiski o zakładaniu ogrodów książka J. ZakrzewskiejPolecamy!

06.10.2013, 8:42

sakuteiki

Szanowni Państwo,

niezwykle miło nam poinformować, że w księgarniach jest już książka “Sakuteiki” poświęcona szlachetnej sztuce zakładania japońskich ogrodów. Jak wiadomo, ogród japoński to nie tylko miejsce gdzie coś rośnie – to prawdziwe dzieło sztuki, pełne harmonii, głębi filozoficznej i niezwykłego spirytualizmu.

Tłumaczenie dzieła i wstęp zawdzięczamy pracy naszej japonistki (i doktorantki), pani Joanny Zakrzewskiej. Serdecznie gratulujemy!

Warto dodać, że książka ukazała się nakładem prestiżowego wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, najstarszej polskiej uczelni wyższej (i jednej z pierwszych na świecie!).

A już niedługo, na Wydziale Sztuki Nowych Mediów, odbędzie się kolejna wystawa prac pani Zakrzewskiej! Szczegóły już wkrótce :-)