Spotkanie Twórców Gier w ramach Poznań Game Arena 25-26.10.2014 Poznań. | PJATK w Gdańsku

Spotkanie Twórców Gier w ramach Poznań Game Arena 25-26.10.2014 Poznań.

20.10.2014, 6:39

gry

Szanowni Państwo,

Wydział Sztuki Nowych Mediów poleca imprezę, na której naprawdę warto być – Poznań Game Arena wraz z licznymi wydarzeniami towarzyszącymi. W XXI wieku gry to nie tylko zabawa. Gry stanowią istotny składnik stale rozwijającego się rynku cyfrowej rozrywki. Branża jest jedną z najszybciej rozwijających się – zarówno pod względem dochodowym, jak i technologicznym. W tym roku polskie produkcje wygenerują dochód rzędu 1,12 miliarda złotych.  Firmy – i te wielkie i te małe stale szukają ludzi do pracy. Dlatego warto się zainteresować co w trawie piszczy i przyjechać na poznańską imprezę poświęconą game-developmentowi: Zjazd Twórców Gier.

W tym roku będzie ona jedną z najważniejszych atrakcji Poznań Game Arena. Konferencja poświęcona tworzeniu gier będzie prezentować wiele zagadnień związanych z tą branżą: przede wszystkim projektowanie, tworzenie grafiki, dźwięku oraz zagadnienia związane z marketingiem. W trakcie konferencji referaty zaprezentują przedstawiciele najlepszych polskich firm, ale także niezależni twórcy, często tworzący gry nawet jednoosobowo.

Podczas konferencji wystąpią m.in. twórcy przeboju Angry Birds oraz przedstawiciele firmy Zynga, która zawojowała świat gier FB.

Zjazd Twórców Gier będzie się odbywać w pawilonie 7 Międzynarodowych Targów Poznańskich w sobotę i niedzielę 27. i 28 października.