Warto Zobaczyć: Wystawa prac Jacka Malczewskiego Sopot, PGS | PJATK w Gdańsku

Warto Zobaczyć: Wystawa prac Jacka Malczewskiego Sopot, PGS

25.06.2012, 13:18

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do obejrzenia niezwykle ciekawej wystawy prac Jacka Malczewskiego. Na ekspozycji prezentowanych jest 65 prac – obrazów olejnych, rysunków i akwarel ze zbiorów Lwowskiej Galerii Sztuki we Lwowie.

Jacek Malczewski to niezwykle ceniony polski malarz, jeden z głównych przedstawicieli symbolizmu przełomu XIX i XX wieku. Jego obrazy, pełne życia i wieloznaczności, pozwalają na szerokie pole interpretacji. Symboliści niezwykle często posługiwali się alegorią i aluzją, wierząc, że otaczający nas świat jest tylko iluzją, skrywającą Prawdziwą Rzeczywistość (czyżby więc byli pierwszymi, którzy podejrzewali istnienie Matrixa?!).

Gdzie: Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie.
Termin: do 29 września
Czy warto zobaczyć: KONIECZNIE!