Współpraca PJWSTK z firmą SAKKADA | PJATK w Gdańsku

Współpraca PJWSTK z firmą SAKKADA

02.11.2009, 18:17

W październiku 2009 gdański ośrodek PJWSTK uczestniczył w interesującym projekcie badawczym z zakresu nowoczesnych technologii HCI. Na zlecenie firmy SAKKADA opracowaliśmy raport badawczy dotyczący budowy interfejsu wykorzystującego śledzenie ruchów oka (eyetracking). Raport ten stanowić będzie punkt wyjścia dla budowy takiego rozwiązania w praktyce – pierwsze prace ruszają już w styczniu. W trakcie tego projektu powstanie też specjalistyczne stanowisko do badań biometrycznych, a nasi studenci uzyskają możliwość odbycia interesujących praktyk zawodowych. Możliwe stanie się także proponowanie i przeprowadzenie własnych badań z dziedziny zaawansowanych interfejsów multimedialnych.

Warto podkreślić, że projekt jest początkiem długofalowej współpracy firmy SAKKADA i PJWSTK.

Studenci zainteresowani uczestnictwem w projekcie proszeni są o kontakt z kierownikiem projektu – Wojciechem Mościbrodzkim

SAKKADA.