Wystawa dyplomów licencjackich MY NAME IS HUMAN w Galerii DEBIUT | PJATK w Gdańsku

Wystawa dyplomów licencjackich MY NAME IS HUMAN w Galerii DEBIUT21.12.2017, 13:22

logo_KOLA_nternet

 

 

 

 

W imieniu Wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, Koła Naukowego Animacji Wydarzeń Artystycznych AWA, uczestników wystawy: Katarzyny Gnacińskiej, Tomasza Konopczyńskiego, Marcina Oleksaka, Patryka Lissa i Galerii Debiut przy Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni – Orłowie pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych na uroczyste otwarcie wydarzenia. Wystawa MY NAME IS HUMAN w GALERII DEBIUT prezentuje cztery dyplomy licencjackie Wydziału Sztuki Nowych Mediów ( Grafika) Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku zrealizowane pod kierunkiem prof. PJATK dr hab. Beaty Cedrzyńskiej. Prezentowane prace łączy głęboko humanistyczne podejście do obranych przez autorów tematów zrealizowanych w formie książki.

 

kurator wystawy: prof. PJATK dr hab. Beata Cedrzyńska

trwanie wystawy: 5.01-21.01.2018 r

wernisaż wystawy: 5.01.2018 r godz. 12:20 ( piątek)

adres: Galeria Debiut

Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni, ul. Orłowska 8.

 

Kilka słów o sobie od uczestników wystawy:

Katarzyna Gnacińska jest absolwentką PJATK w Gdańsku, gdzie pod kierunkiem dr hab. Beaty Cedrzyńskiej przygotowała pracę dyplomową  pt. “Song of Myself”, która w 2016 roku otrzymała wyróżnienie. Jest to praca podejmująca interpretację oraz ilustrację wiersza Walta Whitmana pt. “Song of Myself”, zaprojektowana w formie książki. Ilustracje przedstawiają portrety Babci i Dziadka autorki, które w połączeniu z ponadczasowymi słowami poety, stanowią hołd dla życia ludzkiego, poezji Whitmana oraz przede wszystkim, dla człowieczeństwa.

Tomasz Konopczyński ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Sztuk Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Współtworzył studio fotografii dziecięcej, później otworzył własną działalność. Prowadzi liczne szkolenia, w tym kursy w przedszkolach oraz kursy fotografii dla techników weterynarii. W swoim dorobku ma udział w wystawach takich jak „Ilustracja” czy „Na granicy” – w Stacji Kultura w Rumi. Współpracował z teatrem Czwarte Miasto, jego reportaże pojawiały się w magazynie Together.

„Hello my name is human” to osobista przeprawa przez wspomnienia i przemyślenia związane z człowiekiem oraz światem, który go otacza. Zbiór fotografii z zakresu jednostki w społeczeństwie i poza nim, nauki i natury pozwala odbiorcy z dystansu przyjrzeć się najważniejszym aspektom życia oraz chwilę nad nimi zastanowić.

Marcin Oleksak – grafik, ilustrator, absolwent PJATK, który ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Sztuk Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku . Na co dzień zajmuje się innowacją wizualną w dydaktyce, tworzy ilustracje oraz infografiki. Projektuje także interfejsy aplikacji, logotypy i systemy identyfikacji wizualnej. Fascynuje go książka jako medium – od teorii literatury po typografię.

“Prezentowana praca dyplomowa to projekt ilustrowanej książki dla dzieci pt. “Piegi”. Jest serią portretów dziewczynki przedstawiających w sposób metaforyczny jej zmaganie się z kompleksami i próbę samoakceptacji. Prace zostały wykonane ołówkiem na papierze akwafortowym.”

Patryk Liss jest absolwentem PJATK w Gdańsku. Aktualnie kontynuuje swoją edukację na PJATK w Warszawie. W ilustracjach lubi łączyć warsztat rysunku tradycyjnego z technikami komputerowymi. Swoją pracę dyplomową postanowił wykorzystać jako środek do zwrócenia uwagi na problem chorób psychicznych, które w porównaniu do chorób fizycznych są dużo bardziej wstydliwe i marginalizowane. Każda z  trzynastu prac ilustruje inną chorobę przedstawioną jako twarz autora opętaną przez jedną z nich, wskazując na to, że każdy z nas może mieć ich cząstkę w sobie.

plakat_B2_debiut_v03_fb_www_02

YABC2013

Rekrutacja WSNM 2016

Informacje bieżące

Kurs Japońskiego

CISCO

  • © 2018 PJATK - Wydział Informatyki i Wydział Sztuki Nowych Mediów :: ul. Brzegi 55, tel. 0-58 683 59 75 :: współpraca: bank zdjęć Pixmac.pl