Wystawa Katarzyny Gnacińskiej / SONG OF MYSELF / STACJA KULTURY W RUMI | PJATK w Gdańsku

Wystawa Katarzyny Gnacińskiej / SONG OF MYSELF / STACJA KULTURY W RUMI

05.01.2017, 16:20

logo_KOLA_nternet

W dniu 11.01.2017 r. o godz. 18:00 w Stacji Kultura Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi miał miejsce wernisaż wystawy Katarzyny Gnacińskiej „Song of Myself”. Pani Katarzyna jest członkinią Koła Naukowego Animacji Wydarzeń Artystycznych AWA.

Wystawa Katarzyny Gnacińskiej “Song of Myself” prezentuje projekt pracy dyplomowej, która w 2016 roku otrzymała wyróżnienie Wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Dyplom został zrealizowany pod kierunkiem dr hab. Beaty Cedrzyńskiej.
Jak mówi Katarzyna Gnacińska: „jest to praca podejmująca interpretację oraz ilustrację wiersza Walta Whitmana pt. “Song of Myself”, zaprojektowana w formie książki.”
Ilustracje przedstawiają portrety Babci i Dziadka autorki, które w połączeniu z ponadczasowymi słowami poety stanowią hołd dla życia ludzkiego, poezji Whitmana oraz przede wszystkim, dla człowieczeństwa.
Wystawę  można było oglądać od 11 do 31 stycznia w godzinach otwarcia placówki.

gnacińskagnacińska info