Wystawa M. Kupiec i D. Skwarskiej / Osobliwe Portrety / Stacja Orunia / Gdański Archipelag Kultury / 5.05.2017 r. | PJATK w Gdańsku

24.04.2017, 17:40

logo_KOLA_nternet

Wystawa Koła Naukowego Animacji Wydarzeń Artystycznych Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych “Osobliwe Portrety” prezentuje prace dwóch studentek studiów niestacjonarnych Wydziału Sztuki Nowych Mediów Magdaleny Kupiec i Dagmary Skwarskiej. Pokazuje ona dwie odmienne interpretacje tematu portretu.

Prace Magdaleny Kupiec przedstawiają osoby z którymi autorka jest bezpośrednio związana; ukazują bohaterów w bliskich kadrach, mających rys psychologiczny portretów przedstawionych w technice pasteli na czarnym kartonie.

Silnie działają prace Dagmary Skwarskiej wykonane w analogicznej technice, bliskie są natomiast estetyce ilustracji, czerpiąc ze świata wyobraźni bardziej niż z rzeczywistości realnej, swobodnie balansując między światem rzeczywistym i wyobrażonym.

Obie autorki pragną zaprosić odbiorcę na chwilę do świata swojej kreatywności opartej na warsztacie manualnym, technik rysunkowo – malarskich .

Wernisaż  wystawy odbędzie się w dniu 05.05.2017r o godzinie 18:00.

Stacji Orunia / Gdański Archipelag Kultury

ul. Dworcowa 9,

80 – 026 Gdańsk

Wystawę można obejrzeć do dnia 19.05.2017r.

plakat_RGB