Yach Paszkiewicz gościem Dni Otwartych 19 czerwca | PJATK w Gdańsku

Yach Paszkiewicz gościem Dni Otwartych 19 czerwca

18.06.2010, 7:47

Gościem czerwcowych Dni Otwartych będzie znany twórca wideoklipów, określany mianem ojca polskiej krótkiej formy wideo – Yach Paszkiewicz.

Yach jest twórcą kilkanastu filmów dokumentalnych, kilkuset cyklicznych programów telewizyjnych oraz wielkiej liczby czołówek i animacji. Do historii polskiej animacji przeszły jego najbardziej rozpoznawane dzieła – słynna pierwsza czołówka Teleexpressu czy oprawa graficzna odjechanego programu Jurka Owsaiaka Lalamido. Yach Paszkiewicz jest również twórcą wideoklipów muzycznych m.in. dla zespołów i solistów takich jak De Mono, Kult, Kazik, Apteka, Budka Suflera, Big Day, Formacja Nieżywych Schabuff, Oczi Cziorne, Majka Jeżowska, Rudi Schubert, Maciej Maleńczuk czy Wojciech Waglewski. Jest także organizatorem znanego festiwalu krótkich form wideo YachFilm (19 edycja już we wrześniu).

Miło nam poinformować, że Yach Paszkiewicz poprowadzi jeden z wykładów na Dniach Otwartych.