Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych – Rekrutacja 2017 – Sztuka Nowych Mediów i Informatyka | PJATK w Gdańsku

Rekrutacyjne FAQ

 

Jakie kierunki oferuje PJATK w Gdańsku?

W tej chwili oferujemy studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na Wydziałach Informatyki (kierunek: informatyka) i Sztuki Nowych Mediów (kierunek: grafika). W najbliższym czasie planujemy rozszerzenie oferty o pakiet studiów podyplomowych.

Jaki Uczelnia nadaje tytuł?

Studenci mają możliwość zdobycia tytułu inżyniera (Wydział Informatyki) lub licencjata (Wydział Sztuki Nowych Mediów). Istnieje możliwość kontynuowania studiów (studia magisterskie, drugiego stopnia) na PJATK w Warszawie.

Na co jest największy nacisk? (Programowanie / sieci / hardware)

Uczelnia kształci w każdym z wymienionych zakresów, jednak największa uwaga poświęcana jest praktyce programowania. Dodatkowo przykładamy szczególną wagę do zagadnień informatyczno-biznesowych, związanych z oczekiwaniami rynku pracy (projektowanie systemów informatycznych, zarządzanie projektem informatycznym). Od innych uczelni różni nas to, że nie przeładowujemy programu studiów przedmiotami przestarzałymi lub czysto teoretycznymi.

Czy zajęcia są wykładane po japońsku?

Nie. Natomiast studenci mogą uczyć się języka japońskiego w ramach zajęć dodatkowych. Istnieje także możliwość utworzenia grupy z wykładowym językiem angielskim pod warunkiem zgłoszenia odpowiedniej ilości osób.

Ile wynosi czesne, opłata rekrutacyjna i wpisowe?

PJATK nie pobiera opłaty rekrutacyjnej. Wpisowe zostaje uiszczane po otrzymaniu decyzji o przyjęciu na studia i wynosi 500 zł. Pełna lista opłat dostępna jest w dziale Dla kandydatów >> Opłaty

Czy można wyjechać do Japonii w ramach wymiany?

PJATK prowadzi wymiany międzyuczelniane oraz w ramach programu LLP Erasmus. Uczelnie japońskie, z którymi współpracuje PJATK:

  • Saitama University
  • Ibaraki University
  • Tokyo University of Agriculture and Technology
  • Ritsumeikan University, Kyoto
  • Ritsumeikan Asia Pacific University, Beppu

Czy mogę w jakiś sposób zobaczyć przykładowe zajęcia, zanim podejmę decyzję o studiowaniu?

Tak. W trakcie roku akademickiego (m.in. w marcu, maju) oferujemy uczestnictwo w wykładach otwartych, na których można zobaczyć czego i jak uczymy.

 


 

Masz pytanie?
Zachęcamy do zadawania pytań pod adresem: rekrutacja-gdansk@pja.edu.pl

YABC2013

Rekrutacja WSNM 2016

Informacje bieżące

CISCO

Kurs Japońskiego

  • © 2020 PJATK - Wydział Informatyki i Wydział Sztuki Nowych Mediów :: ul. Brzegi 55, tel. 0-58 683 59 75 :: współpraca: bank zdjęć Pixmac.pl