Zdolni z Pomorza | PJATK w Gdańsku

o projekciedo pobraniakontakt

spotkania akademickiewarsztaty tematyczneopieka mentorskaE-Learning

.

W dniu 15 grudnia 2018 r. odbędą się kolejne dwa spotkania akademickie:

I KOMPETENCJE SPOŁECZNE

Temat: PLAKATUJEMY

Spotkanie dedykowane będzie uczniom szkół ponadgimnazjalnych/ ponadpodstawowych.

Opis spotkania:

Spotkanie przybliży uczestnikom zagadnienie plakatu i wyrażanie treści za pośrednictwem tego medium. Podczas prezentacji poznamy przykłady istotnych realizacji z historii m.in. tzw. Polskiej Szkoły Plakatu czy Szkoły Szwajcarskiej (Swiss Style). Podczas części warsztatowej każdy z uczestników, przy użyciu ograniczonych środków wyrazu podejmie próby zmierzenia się z projektowymi wyzwaniami, czego efektem będzie autorski plakat.

Harmonogram spotkania:

9:30 – 10:00 – rejestracja

10:00 – 10:45 – wykład

10:45 – 11:00 – przerwa, ćwiczenia fizyczne

11:00 – 12:30 – warsztaty

12:30 – 13:00 – przerwa, posiłek

13:00 – 15:15 – warsztaty

Osobom, które zapisały się na najbliższe spotkanie akademickie, przypominamy o konieczności przyniesienia na ww. spotkanie pięciu wypełnionych i podpisanych przez pełnoletniego ucznia lub rodzica/ opiekuna prawnego (w przypadku uczniów niepełnoletnich) dokumentów, które można znaleźć TUTAJ

II INFORMATYKA

Temat: User Experience w praktyce: jak partycypacyjnie zaprojektować aplikację mobilną razem z użytkownikiem?

Opis spotkania:

Zapoznamy się metodami szybkiego projektowania aplikacji (rapid prototyping) ze szczególnym zwróceniem uwagi na to, aby interakcja człowiek-komputer dostarczała użytkownikom pozytywnych doświadczeń. Zastanowimy się jakie czynniki wpływają na to, że postrzegamy dany produkt z obszaru nowych technologii jako użyteczny, funkcjonalny i atrakcyjny. Przetestujemy metody wykorzystujące wiedzę i doświadczenie potencjalnych użytkowników projektowanych przez nas rozwiązań.

Harmonogram spotkania:

10:30 – 11:00 – rejestracja

11:00 – 11:45 – wykład

11:45 – 12:00 – przerwa, ćwiczenia fizyczne

12:00 – 13:30 – warsztaty

13:30 – 14:00 – przerwa, posiłek

14:00 – 16:15 – warsztaty

Relacja z II spotkania akademickiego – Zdolni z Pomorza – Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych – TUTAJ

———————————————————————————————————————————-

Relacja z I spotkania akademickiego – Zdolni z Pomorza – Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych – TUTAJ

———————————————————————————————————————————-

Dnia 12 października 2016 r. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych podpisała umowę partnerską z Samorządem Województwa Pomorskiego w sprawie realizacji projektu Zdolni z Pomorza – Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

• © 2018 PJATK - Wydział Informatyki i Wydział Sztuki Nowych Mediów :: ul. Brzegi 55, tel. 0-58 683 59 75 :: współpraca: bank zdjęć Pixmac.pl